Czym wymurować komin systemowy

- Do tej pory do murowania kominów wykorzystywano najczęściej klasyczną zaprawę murarską cementowo-wapienną. W dobie nowoczesności producenci materiałów budowlanych sięgnęli po innowacyjne rozwiązania. Dziś z dumą przedstawiamy państwu specjalistyczny klej (zaprawę) do murowania kominów systemowych i szachtów wentylacyjnych oparty na wyważonej (i strzeżonej patentem) kombinacji perlitu, keramzytu i cementu. Oto zaprawa murarska KeraKom od producenta kominów - marki Brata.
Unikalna zaprawa kominowa
Kto lepiej niż inni potrafi wyjść z pomysłem usprawniającym stawianie komina systemowego niż jego producent? To on wie co w trawie piszczy i jakie są oczekiwania klientów i instalatorów. Brata - jeden z największych polskich producentów kominów systemowych - wpadł na genialny pomysł, aby wyprodukować i opatentować specjalistyczną zaprawę murarską do kominów. Wytworzył więc unikalną recepturę łącząca mocny keramzyt oraz lekki i ciepły perlit ze spoiwem cementowym (plus pewnie jeszcze jakieś dodatki chronione tajemnicą techniczną) i wypuścił na rynek zaprawę pod nazwa KeraKom.
Dzięki tej zaprawie można tez z powodzeniem i bezpiecznie postawić klasyczny komin z cegły szamotowej lub palenisko.
A oto zdjęcie zaprawy:
Zaprawa murarska KeraKom właściwość:
- lekka
- o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych (eliminuje mostki termiczne)
- mrozoodporna
- unikatowe połączenie keramzytu, perlitu i cementu
- o znikomej zawartości wapna, co eliminuje możliwość pojawienia się wykwitów
- ognioodporna
- o elastycznej konsystencji ułatwiającej murowanie
- bardzo wytrzymała
- doskonała przyczepność
- doskonała przy murowaniu cegły klinkierowej
- szybsze wznoszenie kominów, wentylacji, płotów, murków i ścian
Szybkość wznoszenia komina
Dlaczego z zaprawą KeraKom da się wybudować komin szybciej? Odpowiedź jest prosta - konsystencja i właściwości zaprawy są takie, że można wybudować nawet wysoki komin za jednym zamachem. Przy klasycznej zaprawie murarskie przy wysokości około 4 metrów trzeba poczekać do następnego dnia, aby niższe warstwy spoiny nie wypłynęły. Wygląda na to, ze KeraKom opiera się naciskom z góry!
Trzeba przyznać, że ta właściwość jest naprawdę zdumiewająca. Zaprawa KeraKom nie wypływa, a jednocześnie nadal zachowuje elastyczność i lepkość niezbędną do związania pustaków. Tę zależność zauważyli profesjonaliści, stawiający wysokie murki i mury z pustaków czy zwłaszcza z ciężkiej cegły klinkierowej. Swoją pracę mogą wykonać szybciej, a to wpływa znacznie na obniżenie kosztów robocizny.
Komentarze