Kominy Konekt - niemiecka ceramika Wolfshöher Tonwerke, 50 lat gwarancji

W: Technika kominowa Komentarze: 0 Odsłon: 1269

Konekt jest jednym z pierwszych polskich producentów systemów kominowych. Ich kominy - nie dość, że opierają się na doskonałych ceramicznych wkładach niemieckiej firmy Wolfshöher - to jeszcze, jako jedne z nielicznych, posiadają gwarancję aż 50-letnią. Konekt jest mistrzem w produkcji ekonomicznych i trwałych kominów systemowych. I to już w drugim pokoleniu. Tradycja produkcji kominów przeszła z ojca na syna. Z powodzeniem! Konekt to po prostu doskonałe i stosunkowo tanie kominy. Doprowadzone do technologicznej perfekcji.

Kominy Konekt - systemy na każdą okazję

Dwa kominy systemowe Konekt cieszą się sporym wzięciem wśród naszych klientów. Pierwszym z nich jest oparty na niemieckim wkładzie Wolfshöher (jak wszystkie ceramiczne kominy Konekt) izolowany komin uniwersalny Konekt Uni o średnicy wkładu 200 z pojedynczą wentylacją, który świetnie sprawdza się przy niskotemperaturowych piecach na ekogroszek czy pellet. Drugim - bardzo ekonomiczny - komin do kominków Konekt Basic fi 200. Oba doskonale radzą sobie od wielu lat w trudnym środowisku, jakim jest odprowadzanie spalin z naszych kotłów. 

Nie zapominamy o kotłach na gaz. I w tym segmencie firma z Białegostoku przygotowała ciekawą i bogata ofertę, która nie zrujnuje budowlanego - często bardzo napiętego - budżetu. Wśród klientów indywidualnych prym wiedzie system Konekt Turbo fi 100.

Konekt 50 lat gwarancji - wkład z niemieckiej ceramiki Wolfshöher

Nie czarujmy się. Najważniejszym elementem każdego komin ceramicznego jest kształtka (rura) ceramiczna. Wkład ceramiczny po prostu musi być twardzielem odpornym na kwasy, wysokie temperatury i szybkie cykle podgrzewania i stygnięcia. Musi być tez szczelny i wytrzymać... minimum 50 lat, ponieważ aż tyle wynosi gwarancja Konekt na każdy swój komin ceramiczny. Kształtki, rury i trójniki ceramiczne Wolfshöher spełniają te kryteria z nawiązką. Ale trudno się temu dziwić, skoro niemiecka firma produkuje ceramikę szamotową do... 1856 roku. Ponad 160 lat doświadczenia! Czy nożna posiadać lepszą rekomendację niż tak ogromne doświadczenie w produkcji newralgicznego elementu kominów systemowych?

Nasi zachodni sąsiedzi są bardzo wyczuleni na przepisy i procedury, więc oczywistym jest, że produkowane przez  Wolfshöher kształtki ceramiczne spełniają najwyższe normy niemieckie i europejskie. Oczywiście wykazują też odporność na pożar sadzy. Do kominów przeznaczonych do odprowadzania spalin z kotłów kondensacyjnych na gaz Konekt stosuje specjalną nienasiąkliwą ceramikę Wolfshöher. Ponadto kształtki wyposażone są w system pióro-wpust, tak, aby połączenia były szczelne i trwałe.

Konekt - doświadczenie i nowoczesność.

Spośród ogromnej rzeszy producentów systemów kominowych w Polsce wybraliśmy - naszym zdaniem - te, na które warto zwrócić uwagę. Spora grupa naszych klientów sięga po rozwiązania proponowane przez Konekt. Ich kominy systemowe, których początki produkcyjne sięgają lat 90' ubiegłego wieku, są zdecydowanie warte rozważenia. Nie dość, że jest to jeden z  pionierów i obecnie jeden z największych polskich producentów kominów, to jeszcze wyróżnia się wkładem z ceramiki szamotowej Wolfshöher, super ceną i szeroką ofertą kominową oraz 50-letnią gwarancją.

Konekt to również nowoczesność! W chwili obecnej firma doszlifowuje rozpoczętą w 2016 roku inwestycję, której owocem jest ultranowoczesny zakład produkcyjny. Wszystko po to, aby jeszcze lepszy komin Konekt jeszcze szybciej znalazł się bezpiecznie na Twojej budowie. Z kominyGT.pl zakup taniego komina Konekt z transportem za 0 zł to wręcz dziecinnie prosta sprawa! Zapraszamy.

Komentarze

Leave your comment