Kominy systemowe Schiedel - komin ceramiczny lidera segmentu kominowego

W: Technika kominowa Komentarze: 0 Odsłon: 888

Firma Schiedel istnieje na rynku już ponad 70 lat. Przez ten czas nie tylko zyskała niezbędne w branży doświadczenie, ale również zdobyła wielu zadowolonych klientów. Schiedel produkuje ceramiczne systemy kominowe, a założycielem firmy był Friedrich Schiedel. Początki firmy, jak w wielu innych przypadkach, do łatwych nie należały. Jednak pan Friedrich zdołał stworzyć coś z niemalże niczego. Próby przyniosły efekty, a determinacja i postawienie na najwyższą jakość stworzyły niezawodny system kominowy i lidera rynku europejskiego. Dziś trudno wyobrazić sobie dom bez komina systemowego. Jednym z najpopularniejszych jest komin uniwersalny Schiedel Rondo Plus.

Marka Schiedel jakość i bezpieczeństwo

Marka Schiedel poza wysoko jakościowymi produktami zapewnia również bezpieczeństwo i innowacyjność. W ofercie firmy znajdziemy wiele rozwiązań kominowych i wentylacyjnych, których na próżno szukać u marek konkurencyjnych. Oczywiście marka Schiedel ma dziś wielu naśladowców. Jednak pomysł na składane z modułów systemy kominowe należy właśnie do niej. Czym Schiedel zachwycił rynek budowlany stając się liderem branży? Warto przyjrzeć się kilku oferowanym przez firmę produktom.

Poniżej prezentujemy zdjęcie inicjator i twórcę prefabrykowanych systemów kominowych. Przed państwem senator Friedrich Schiedel, który wielokrotnie podkreślał że, jak czytamy na stronie producenta, zaczynał za pomocą dwóch pożyczonych łopat i pożyczonej taczki. Zdjęcie zapożyczone ze strony producenta https://www.schiedel.com/pl/o-nas/historia/

Friedrich Schiedel

Uniwersalne kominy Schiedel

Jednymi z popularniejszych kominów marki Schiedel są Rondo Plus i Stabil. To kominy uniwersalne, które są dodatkowo izolowane. Komin Stabil jest ekonomiczną wersją Rondo Plus, jednak trzeba zaznaczyć, że nie obsłuży kotłów gazowych. Przestrzeń pomiędzy kształtkami ceramicznymi a pustakiem wypełniona została wełną mineralną. Komin Rondo Plus może obsługiwać kotły gazowe lub olejowe z otartą komora spalania. Jest to możliwe dzięki głębokiemu odkraplaczowi, w który komin został wyposażony. Komin Stabil przeznaczony jest głównie do kotłów na paliwa stałe takie jak: drewno, pellet, biomasa, węgiel, ekogroszek.

Kominy działają z urządzeniami grzewczymi, których temperatura spalin wynosi od 60 do 600 stopni Celsjusza. Warto również zwrócić uwagę na komin Schiedel Thermo Rondo Plus, który jest podwójnie ocieplony. Składa się z warstwy otuliny izolującej wkład ceramiczny oraz pianobetonu, który izoluje ścianki przewodów wentylacyjnych. Wentylacje są dwie, a do wybory mamy kształtki ceramiczne o średnicy 180 lub 200 mm.

Inne kominy Schiedel warte uwagi

W domach gdzie kominek jest rozpalany tylko od czasu do czasu i głównie pełni funkcję nadająca pomieszczeniu klimatu, świetnie sprawdzi się komin ceramiczny Schiedel Rondo. Do wyboru mamy dwa moduły - z wentylacją i bez wentylacji. Komin Rondo jest idealny do kominków i kotłów na paliwa stałe na węgiel, brykiet i drewno.

Jeśli chodzi o kominy do kotłów na gaz to marka Schiedel również posiada w swoim asortymencie sprawdzone rozwiązania. Do wyboru mamy kominy Schiedel Avant, Avant Economic czy ekonomiczny system kominowy Schiedel Quadro Pro. Przy kominach Avant i Avant Economic mamy dostępnych wiele różnych średnic wkładu. Dodatkowo kominy zostały wyposażone w wentylację. Natomiast kominy Quadro Pro są najnowszą i jednocześnie najnowocześniejszą propozycją kominową do kotłów kondensacyjnych gazowych marki. Skrojone na miarę potrzeb, funkcji i zapotrzebowania rynku. 

Trendy w systemach kominowych - komin wielofunkcyjny Schiedel Dual

Dla osób, które kochają innowacje dobrym wyborem może okazać się wielofunkcyjny komin ceramiczny Schiedel Dual. Schiedel Dual zawiera aż trzy kominy w jednym pustaku. Mamy tutaj komin uniwersalny, komin do kotłów gazowych (oba ceramiczne), a także szacht wentylacyjny. Świetnie rozwiązanie dla wszystkich ceniących sobie oszczędność miejsca i pieniędzy. Połączenie dwóch przewodów spalinowych w kombinacjach 200 mm (uniwersalny) + 120 mm (gazowy) lub 180 mm + 120 mm definitywnie wpływa na szybkość i ekonomię oraz zabezpiecza. Nie chodzi tu o bezpieczeństwo systemu - bo to wynika z doskonałej jakości każdego komina Schiedel. Raczej o zabezpieczenie się na przyszłość. Taki komin jest gotowy na współpracę z dowolnym urządzeniem grzewczym (a nawet dwoma jednocześnie!). Zatem możemy spać spokojnie ogrzewając dom gazem nie martwiąc się zbytnio o jego cenę w przyszłości - w każdej, podjętej z kalkulatorem w ręku, chwili możemy podpiąć kocioł na pellet lub ekogroszek. Lub odwrotnie - komin tylko na to czeka.

Schiedel Dual - grafika:

komin wielofunkcyjny Schiedel Dual

Schiedel - nowoczesność

W 2019 roku podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich Budma produkt marki Schiedel zdobył Złoty Medal za Kingfire Lineare S. Komin i kominek w jednym, którego premiera nastąpiła właśnie podczas Budmy. O tym niesamowitym wynalazku piszemy w tym artykule wkłady kominkowe Schiedel Kingfire.

Schiedel Kingfire kominek i komin w jednym

Komentarze

Leave your comment