Kupujemy komin systemowy – na co zwrócić uwagę?

W: Technika kominowa Odsłon: 586

Kupując komin systemowy, są kwestie, które warto prześledzić, zanim sfinalizujesz transakcję. W końcu sprawnie działający komin to podstawa odpowiednio ogrzanego domu. We wpisie na blogu kominyGT tym razem podpowiadamy, jak dobrze wybrać? Jakie są dostępne na rynku systemy kominowe? Jak wygląda gwarancja producenta na kominy? Na co zwrócić uwagę i jak nie dać się oszukać? 

Upewnij się, czy kupujesz komin systemowy, czy tylko poszczególne części?

Komin systemowy kominowi nierówny i jak się okazuje to całkiem słuszne stwierdzenie. Na polskim rynku aż roi się od firm, które podszywają się pod producentów systemów kominowych. Nawet nazwy danej firmy, czy zestawu kominowego są bardzo zbliżone do oryginalnych produktów. Tacy „producenci” zwykle oferują towar nieco taniej. Po czasie wychodzi, że są oni pośrednikami, a często okazuje się również, że nie produkują w ogóle żadnej części z systemu. Zakupione u nich kominy to mieszanka części różnych marek, które niekoniecznie będą ze sobą współgrać.

W efekcie otrzymujemy komin wątpliwej jakości, niekompletny, który zwyczajnie nie spełnia wymaganych kryteriów i norm budowlanych. Taki towar zapewne nie przeszedł też odpowiednich badań, zatem nie posiada certyfikatów dopuszczających go do użytkowania. Tym samym taka instalacja stwarza zagrożenie dla otoczenia i zdecydowanie nie powinna być nigdzie montowana.

Jak dobrać komin systemowy

Kupuj kominy systemowe z gwarancją – tylko sprawdzone marki

Nasza hurtownia internetowa kominyGT to miejsce, którym kominy systemowe możesz kupować bez obaw. Nie handlujemy podróbkami. Współpracujemy z przedstawicielami certyfikowanych producentów, a towar dla klienta sprowadzamy bezpośrednio od nich. Dlatego otrzymujesz od nas porządny kompletny komin i w dodatku w bardzo przystępnej cenie. Zapewniamy również darmowy transport i dowieziemy Twoje zamówienie w każde miejsce w Polsce. Nasz sklep to sprawdzone źródło i pewny towar – pamiętaj o tym.

U nas kupisz kominy ceramiczne i stalowe. Wśród nich systemy najbardziej znanej w Europie marki Schiedel. Dalej same topowe polskie marki kominowe tj. Brata, Jawar, Hoch, Zapel, Plewa, Konekt i Wulkan. Oferujemy również pustaki wentylacyjne i szereg akcesoriów usprawniających prace komina.

Gwarancja na komin ceramiczny, czy stalowy to ważny aspekt. Przed zakupem warto zapoznać się ze szczegółami. U każdego z producentów dokumenty gwarancyjne mogą się różnić. Dlatego lepiej sprawdzić, czy dane warunki są dla nas satysfakcjonujące. W przypadku kominów Schiedel producent daje 30-letnią gwarancję na wszystkie części kominowe, podobnie jest w przypadku kominów Brata.

kominy

Część producentów daje 30-letnią gwarancję na rurę kominową, natomiast na pozostałe części okres gwarancji jest krótszy. Jeśli jednak kupiłeś swój komin systemowy od renomowanej firmy, możesz być pewien, że jakiekolwiek awarie będą zdarzać się naprawdę rzadko. 

Komentarze