Producenci

 • Brata

  Brata

  Kominy systemowe BrataBrata to jeden z największych polskich producentów kominów systemowych. Jest składową grupy produkującej materiały budowlane - spółki Henkor. Ich kominy słyną z precyzji wykonania, innowacyjności i wysokiej jakości oraz największej ilości elementów dodatkowych, które ułatwiają montaż komina (kilka rozwiązań opatentowali). Firma ma dwa zakłady produkcyjne w Ustce i Topólce (miejscowość na południowym krańcu Kujaw). Efekt ich pracy wyróżnia się rewelacyjnym stosunkiem jakości do ceny, szybkim i pewnym transportem oraz doskonałym wsparciem technicznym i serwisem gwarancyjnym.

 • Hoch

  Hoch

  Kominy HochKominy Hoch to przebój ostatnich lat w branży kominowej. Ich oparte na niemieckiej ceramice Hart Keramik systemy kominowe reklamowane są jako „niemiecka jakość w polskiej cenie”. I dokładnie tak jest.

 • Jawar

  Jawar

  Kominy JawarJawar - jeden z najbardziej znanych i największych polskich producentów kominów systemowych. Synonimiami nazwy Jawar są: najwyższa jakość, innowacyjność, rozwinięta technologia, najwyższa półka. I można by tak jeszcze długo.... przy czym kominy są stosunkowo tanie!

 • Konekt

  Konekt

  Kominy KonektKominy Konekt to klasyka gatunku. Firma ta jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęła produkować systemy kominowe wzorowane na rozwiązaniach zachodnich. Dziś jest jednym z czołowych producentów systemów kominowych z nowoczesną bazą technologiczną i produkcyjną. Ich komin cieszą się zasłużoną opinią niezawodnych. Wkłady ceramiczne tej marki produkowane są przez cenioną niemiecką firmę Hart Keramik.

 • Schiedel

  Schiedel

  Kominy SchiedelSchiedel to niemiecka firma produkująca ceramiczne kominy systemowe od 80 lat. Jej założyciel - Friedrich Schiedel - wymyślił, skonstruował i z powodzeniem zaszczepił systemy kominowe. jak na lidera przystało Schiedel jest jednym z największych producentów kominów na świecie.

 • Wulkan

  Wulkan

  Kominy WulkanKominy ceramiczne Wulkan zostały stworzone przez polskiego potentata budowlanego - firmę Icopal. Cieszyły się tak dużym powodzeniem, że inny potentat europejski - firma Schiedel - wykupił ten produkt i promuje go pod swoim logiem zachowawszy jednak nazwę marki.

 • Zapel

  Zapel

  kominy ZapelZapel to polska firma, która od ponad 80 lat z powodzeniem produkuje elementy ceramiczne. Ludzie pracujący w Zaplu są ekspertami w swojej dziedzinie. Ich dzieła cieszą się zasłużoną renomą w całej Europie.