Filtruj według

Średnica

Średnica

Ilość wentylacji

Ilość wentylacji

Brata Standard - ceramiczny i tani komin do kominka i kozy| cena

Komin ceramiczny do kominka, kozy. Super cena, szybka dostawa. Średnice: 160, 180, 200 i 250 mm. Kominy bez wentylacji (S - wymiar 36x36 cm), z 1 wentylacją (SW - wymiar 50x36) oraz z 2 wentylacjami (SW2 - wymiar 55x36 cm). Wysokość kominów od 4 do 30 m.

Podkategorie

Jaki komin do kominka? Tani komin ceramiczny Brata Standard!

Podczas budowy wymarzonego domu na naszą wyobraźnię działa jak nic innego wizja wspaniałego salonu, w którym całą rodziną, siedząc na wygodnej sofie, przykryci kocem z kubkami ciepłego napoju wpatrujemy się w płomienie palącego się drewna w kominku. Zanim to jednak nastąpi, już na etapie wznoszenia murów, przychodzi moment wyboru komina. I tu wkraczamy my - czyli grupa specjalistów od systemów kominowych, aby podpowiedzieć jaki komin do kominka wybrać. A zwycięzcą w tej kategorii jest ceramiczny komin systemowy Brata Standard.

W przypadku kominów niektóre elementy komina uniwersalnego są po prostu zbędne. Jednym z nich jest odskraplacz ceramiczny, którego zadaniem jest zebranie odskroplin. W przypadku drewna efekt skraplania nie występuje, gdyż temperatura spalin jest na tyle wysoka, że całość wilgoci odparowuje. A nawet gdyby cokolwiek spłynęło w dół komina i tak nie ma jak kondensatu odprowadzić - kto ma w salonie odpływ kanalizacyjny? Kolejną składową systemu kominowego zbędną w przypadku kominka jest otulina, czyli wełna mineralna. Stosuje się ją aby przy niskotemperaturowych kotłach np. na ekogroszek czy pellet nie dopuścić do zbyt szybkiego wystudzenia wkładu ceramicznego. Gdy palimy drewnem lub węglem energia spalania w sposób ciągły podgrzewa rury ceramiczne. Komin jest ciepły, ciąg kominowy zachowany, wszyscy zadowoleni. 

Konstrukcja komina ceramicznego Brata Standard idealnie wpasowuje się do konkretnego zadania - odprowadzenia spalin z kominka, pieca na węgiel, kuchni, kozy. Komin jest tańszy od uniwersalnego, co zdecydowanie wpływa na zadowolenie każdego inwestora, a przy tym doskonale spełnia swoje funkcje.

Zalety komina do kominków Brata Standard:

  • niższa cena
  • doskonałe odprowadzenie spalin
  • bezpieczeństwo użytkowania
  • prostota konstrukcji
  • szybkie wznoszenie komina
  • możliwość użycia w urządzeniach grzewczy na paliwa stałe: drewno, węgiel, brykiet takich jak kominek, kuchnia, koza, piec węglowy

Jako specjaliści od kominów z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży budowlanej podpowiadamy, że w przypadku domów pasywnych, kominków z płaszczem wodnym warto jednak zastosować komin uniwersalny z izolacją. 

Zakup w sklepie internetowym kominyGT.pl to gwarancja niskiej ceny, szybkiej dostawy, którą realizujemy najczęściej w 48 godzin, darmowego transportu i rozładunku w dowolne miejsce Polski. Masz pytania? Służymy radą i naszym doświadczeniem. Zapraszamy.