Filtruj według

Średnica

Średnica

Ilość wentylacji

Ilość wentylacji

Brata Turbo - komin ceramiczny do kotłów gazowych i olejowych | cena

Komin ceramiczny, systemowy do kotłów gazowych oraz olejowych z zamkniętą komora spalania. Średnice: 100, 140, 160 i 200 mm. W budownictwie jednorodzinnym stosowane są głównie wkłady o średnicy 100 i 140 mm. Wysokość komina 4-25 mb. Szczelny, bezpieczny i ekonomiczny komin do twojego domu. Namówiliśmy o cenie? To przypomnimy. Cena - w stosunku do jakości i trwałości - jest rewelacyjna.

Podkategorie

Współczesny kocioł kondensacyjny na gaz z zamkniętą komorą spalania wymaga nowoczesnego i ściśle dopasowanego komina. Taki komin działa inaczej niż piec na drewno, pellet czy ekogroszek. Różnice opisujemy w tym artykule. Chcesz mieć pewność, że twój kocioł gazowy będzie odpowiednio obsłużony? Wybierz komin systemowy Brata Turbo.

Komin do kotła na gaz, niezależnie stalowy czy ceramiczny, ma nie tylko odprowadzić spaliny. Jego zadaniem jest również dostarczenie tlenu do komory spalania oraz odprowadzenie kondensatu. O ile ta druga cecha komina jest logiczna, o tyle przy pierwszej można zapytać: zaraz, jak to... kominem powietrze do kotła? Cóż - taka jest idea. Współczesne kotły gazowe i dopasowane do nich kominy działają właśnie tak, aby jednym - wewnętrznym kanałem - odprowadzić spaliny (najczęściej jest to rura ceramiczna albo stalowa), a drugim kanałem dostarczyć do pieca gazowego niezbędny do spalania tlen. Kanał ten w przypadku kominów Brata Turbo powstaje pomiędzy wkładem (rura ceramiczną lub rurą stalową) a obudową komina, czyli pustakiem kominowym.

Kominy do gazu nazywane są często kominami turbo lub kominami powietrzno-spalinowymi właśnie ze względu na rodzaj podwójnej pracy jakie wykonują.

Ważną funkcją komina do kotłów gazowych jest odprowadzenie kondensatu, który powstaje w wyniku spalania gazu. A powstaje go całkiem sporo! Nawet 20 litrów w ciągu doby. Zatem zbierany w zbiorniku (ścieku) kondensatu płyn odprowadzamy bezpośrednio do kanalizacji. Nie ma obaw - rury kanalizacyjne są odporne na jego działanie, a pozostałe ścieki bytowe neutralizują kwasowość kondensatu. Niektóre z najnowszych kotłów na gaz ziemny są skonstruowane tak, że kondensat dodatkowo przepuszczany jest przez sam kocioł i dopiero z urządzenia grzewczego wydostaje się do kanalizacji. Ma to, według producentów kotłów, wpływ na zwiększenie sprawności kotła, choć dane wskazują, że są to wartości minimalne. W przypadku najnowocześniejszy kotłów komin wyposażony jest w kolano - np. Brata Ferro Turbo K. 

Bez względu na model kotła jedną z najważniejszych czynności serwisowych jest stała kontrola drożności odpływu kondensatu do kanalizacji.

Masz wątpliwości co do rodzaju komina? Śmiało dzwoń do nas - pomożemy. Dysponujemy sporą wiedzą na temat systemów kominowych (oaz innych materiałów budowlanych) i ciągle się dokształcamy. To nie wszystko! Sklep z kominami systemowymi kominyGT.pl to również komin w dobrej cenie i z darmową dostawą. Zatem odpowiedź na pytanie - jaki komin do gazu kupić jest oczywista - Brata Turbo. A gdzie kupić komin do gazu jeszcze bardziej bezsprzeczna - w e-sklepie kominyGT.pl. Zapraszamy.