Filtruj według

Średnica

Średnica

Komin Hoch Duo 3 w 1 - uniwersalny, gazowy, wentylacja | cena, wymiary, parametry

Komin Hoch Duo - połączenie uniwersalnego (ocieplonego) komina ceramicznego z kominem do gazu (wkład stalowy). A do tego jeszcze pojedynczy kanał wentylacyjny. Wszystko w jednym pustaku o wymiarze 36 x 56 cm. Dostępne średnice: 160+80, 180+80, 200+80. Wysokość od 4 do 15 metrów. Mega cena, super bezpieczeństwo energetyczne. Ten komin obsłuży kocioł opalany dowolnym paliwem. Hoch Duo to obsługa pieców na: ekogroszek, pelet, gaz, węgiel, drewno, biomasę, brykiet.

Podkategorie

Wkład ceramiczny i wkład stalowy w prawdziwie uniwersalnym kominie wielofunkcyjnym Hoch Duo. Mawiają, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Absolutnie i całkowicie błędne twierdzenie! Komin z wkładem ceramicznym i wkładem stalowym w jednym pustaku komina Hoch Duo tworzy kombinację w 100% uniwersalną (czytaj: do wszystkich paliw), której funkcjonalność nie podlega żadnym wątpliwościom.

Obawy inwestorów co do wahań cen paliw, które wybrali do ogrzewania swoich domów, nie dziwią. Łatwo wyobrazić sobie gwałtowny skok cen gazu (tak jak to stało się w przypadku oleju opałowego) i konieczność wymiany nie tylko kotła, ale i komina! Potencjalny horror wizji rozpruwania ścian od piwnicy aż po dach i konieczność sfinansowania niemiłego przedsięwzięcia może przezornych skusić do zakupu komina o wielu zastosowaniach. Aby mówić o kominie wielofunkcyjnym potrzebne są dwa warunki - w jednym pustaku musi znaleźć się niezależny wkład ceramiczny z otuliną (jest to de facto komin uniwersalny) oraz wkład stalowy, który pełni rolę komina do kotłów kondensacyjnych. Dodatkowo w kominie wielofunkcyjnym Hoch Duo występuje przewód wentylacyjny. Całość tworzy wszechstronny system kominowy mogący obsłużyć jednocześnie dwa kotły - jeden na paliwa stałe, drugi na gaz lub też w dowolnym momencie podpięcie dowolnego pojedynczego kotła. Prawda, że sprytne rozwiązanie? I całkiem