Filtruj według

Średnica

Średnica

Ilość wentylacji

Ilość wentylacji

Komin ceramiczny do gazu Hoch Keramik | cena, wymiary, parametry

Komin z wkładem ceramicznym do kotłów na gaz i olej opałowy. Dostępne średnice: 120, 140 mm; (160 - 300 na zamówienie). Osoby budujące dom jednorodzinny najczęściej wybierają komin Hoch Keramik o średnicy wkładu 120 mm. Systemy dostępne bez wentylacji (S) oraz z 1 lub 2 zintegrowanymi kanałami wentylacyjnymi (SW) i (S2W). Świetna cena i wygodny zakup online  dostawą i rozładunkiem.

Podkategorie

Tani ceramiczny komin do kotłów kondensacyjnych na gaz ziemny Hoch Keramik. Trudno w to uwierzyć, ale prawda jest taka, że koszt dobrej "stalówki" jest porównywalny z kosztem kominów Hoch Keramik dedykowanych do kotłów kondensacyjnych na gaz ziemny i propan-butan. Ceramika szamotowa, stanowiąca trzon komina Hoch, jest jednym z najtrwalszych materiałów budowlanych. Przetrwa wieki. 

To fakt. Ceramika to prawdziwy twardziel wśród materiałów budowlanych. Kwasoodporna, żaroodporna, mocna. Nic nie jest jej wstanie ruszyć nawet przez setki lat. Dokładając do tego markę wkładu ceramicznego, będącego sercem wszystkich systemów kominowych Hoch, niemiecką renomowaną Hart Keramik możemy spać spokojnie. Nasz komin ceramiczny do kotłów kondensacyjnych na gaz poradzi sobie doskonale nawet w najtrudniejszych warunkach - bo trzeba przyznać, że środowisko kondensatów w jakim musi pracować do przyjemnych nie należy. W przypadków kotłów gazowych bezpieczeństwo i trwałość to sprawy priorytetowe.

Do dyspozycji producent daje nam szeroki wachlarz asortymentowy. Do kotłów gazowych w domach jednorodzinnych najczęściej wybieranym przez naszych klientów jest komin o średnicy kształtki 12 cm. Zazwyczaj, niejako przy okazji, wybór pada na ten z pojedynczą lub podwójną wentylacją. Do kotłów o większej mocy mamy w ofercie kominy o średnicy 14 cm oraz 16 cm. Bez względu na wielkość wkładu kominowego każdy komin Hoch Keramik zaopatrzony jest w, niezbędny do pracy z gazówkami, głęboki ceramiczny odskraplacz z wyjściem do kanalizacji, a wieńczy go stalowy stożek (inaczej dyfuzor, deflektor) oraz daszek kominowy. Słowem Hoch to kompletny, tani i trwały komin!