Filtruj według

Średnica

Średnica

Ilość wentylacji

Ilość wentylacji

Komin Hoch Uniwersal - ceramiczny izolowany system kominowy 3-wartswowy | cena, wymiary, parametry

Komin uniwersalny Hoch Uniwersal (3-warstwowy). Do wszystkich paliw: pellet (pelet), ekogroszek, brykiet, biomasa, węgiel, drewno, trociny. Szczególnie polecany do niskotemperaturowych kotłów (również 5. i wyższej klasy) z podajnikiem. Dostępne średnice wkładu ceramicznego: 160, 180, 200, 250 mm. Możliwość zakupu kominów bez wentylacji (S), z pojedyncza wentylacją (SW) i podwójną wentylacją (S2W). Wymiary komina Hoch Uniwersal: 36 x 36, 50 x 36, 56 x 36, 48 x 48 (fi 250). Wysokości: od 4 do 15 m (nawet 30 metrów!). Komin izolowany, wyposażony w odskraplacz ceramiczny. Mega cena!

Podkategorie

Hoch po niemiecku znaczy wysoki. I nie chodzi tylko o komin systemowy! Hoch to wysoki standard, wysoka jakość i wysoko ustawiona poprzeczka. Jedynie cena pozostaje niska. Komin uniwersalny Hoch to po prostu tani komin o rewelacyjnych parametrach technicznych i wkładzie z ceramiki znanej niemieckiej firmy Hart Keramik. Aby oferta była jeszcze atrakcyjniejsza dorzucamy darmowy transport i rozładunek - zazwyczaj w przeciągu 2 dni roboczych.

Do znudzenia można powtarzać dewizę firmy Hoch - polska cena, niemiecka jakość. Gdy pierwszy raz oglądaliśmy uniwersalny komin ceramiczny Hoch Uniwersal zdumiała nas wysoka jakość produktu i aż trudno było uwierzyć, że polskiej firmie udało się wyprodukować tak doskonały komin w tak doskonałej cenie. Na szczęście nic ot tej pory się nie zmieniło. Nadal Hoch wypuszcza systemy kominowe o dobrych parametrach technicznych i w dobrej cenie.

Tajemnica sukcesu pomorskiej firmy tkwi w kreatywności rozwiązań kominowych i doskonałych parametrach technicznych, które zapewnia dobór materiałów wykorzystanych w procesie produkcji. Hoch Uniwersal, podobnie jak reszta systemów kominowych Hoch, opiera się na wkładzie ceramicznym wyprodukowanym przez niemieckiego potentata ceramicznego firmę Hart Keramik - mistrza w produkcji szamotowych kształtek kominowych. Rura ceramiczna nie jest jedynym elementem szamotowym w kominie Hoch Uniwersal. Oprócz kształtki to również trójniki ceramiczne oraz odskraplacz. Całość otula izolacja z wełny mineralnej, która stabilizując wkład dodatkowo zapobiega zbyt szybkiemu wystudzaniu komina, co fantastyczni sprawdza się przy niskotemperaturowych kotłach z podajnikiem na ekogroszek, pellet i biomasę, do których ten komin został literalnie stworzony.