Filtruj według

Producent

Producent

Średnica

Średnica

Polecany do kotła na:

Polecany do kotła na:

Otulina (ocieplenie)

Otulina (ocieplenie)

Ilość wentylacji

Ilość wentylacji

Wkład

Wkład

System

System

Jeśli masz kominek z płaszczem wodnym to mamy dla ciebie odpowiedni komin. Może Schiedel?

Kominek z płaszczem wodnym wymaga odpowiedniego komina. Najlepiej, żeby był z izolacją o średnicy 180 lub 200 mm. W tym segmencie królują kominy ceramiczne uniwersalne. Bardzo ciekawą propozycją może być ekonomiczny Schiedel Stabil 20+W z 1 kanałem wentylacyjnym, która ułatwi poprowadzenie szachów wentylacyjnych w pomieszczeniu.

Komiki z płaszczem wodny ,w odróżnieniu od tych bez płaszcza, mają nieco niższą temperaturę spalin. Izolacja, którą proponujemy w kominach wybranych przez naszych specjalistów do tego typu palenisk ogranicza wystudzanie kształtek ceramicznych, co zdecydowanie ułatwia wyrzut spalin i zabezpiecza poprawny ciąg kominowy. Sugerujemy zatem wybór kominów izolowanych.

Wybór komina do kominka  z płaszczem wodnym

Spośród produktów oferowanych w naszym sklepie wybraliśmy optymalne rozwiązania. Oprócz wspomnianego wyżej Stabila proponujemy np. komin z wkładem ceramicznym izostatycznym Jawar Uniwersal Plus fi 200, sprawdzi się tez komin Hoch Uniwersal S fi 180 lub 200. Doskonałym wyborem będą też kominy Brata Uniwersal, Zapel Eco S, Konekt Uni, Jawar Cerastal czy Wulkan Ci Eko, a także najwyższa półka systemów kominowych z Topólki - Brata Premium. Jeśli komuś zależny na tym aby jego dom nazwać domem energooszczędnym  - może wybrać 4-warstwowy komin Jawar Nord. 

Średnica kominów do kominków z płaszczem wodnym powinna być dobrana do paleniska zgodnie z zalecaniami producenta. Z praktyki wynika jednak, że najczęściej klienci sięgają po systemy z wkładem ceramicznym 180 i 200 mm. 

Podkategorie