Filtruj według

Producent

Producent

Średnica

Średnica

Polecany do kotła na:

Polecany do kotła na:

Otulina (ocieplenie)

Otulina (ocieplenie)

Ilość wentylacji

Ilość wentylacji

Wkład

Wkład

System

System

Jaki komin do kominka? Polecamy ceramiczny! W naszym sklepie mocno tanio!

Zaznaczmy na wstępie - szukamy ceramicznego komina do kominka bez płaszcza wodnego. Będzie to zatem klasyczny kominek otwarty lub z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Zaczynamy.

Spalające się drewno czy brykiet wytwarzają wysoką temperaturę spalin. Ten fakt wpływa na konstrukcję komina i eliminuje z systemu dwa kosztowne elementy, które w kominach do kominka są zbędne. Pierwszy to ceramiczny zbiornik kondensatu. Nieprzydatny ponieważ skropliny (kondensat) nie występują. Drugi element to otulina (izolacja kominowa). Ciepłe spaliny ogrzewają wkład ceramiczny komina do kominka i zapobiegają gwałtownemu wystudzaniu kształtek ceramicznych. Zatem ciąg kominowy pozostaje na dość stałym i wystarczającym poziomie. Kominy są zatem tańsze, a jednocześnie bardzo bezpieczne i trwałe.

Średnice kominów do kominków to najczęściej 200 mm i 180 mm. Mniejsze możemy stosować w sporadycznych przypadkach przy niewielkich paleniskach.

Przegląd ceramicznych kominów do kominków:

W naszym sklepie znajdziecie wiele rozwiązań kominowych. Każde dobre, najlepszych naszym zdaniem producentów i w świetnej cenie! Polecamy np. klasykę gatunku komin Schiedel Rondo 20, albo ceramiczny komin Brata Standard 200 lub Hoch Standard 200. W ciemno można brać komin Zapel Eco L, Konekt Basic.

Do domów energooszczędnych polecamy albo dowolny kominy uniwersalne albo specjalnie do tego celu stworzony 4-warstwowy komin izolowany Jawar Nord.

Na koniec ważne informacje. Kominy do kominków powinny znaleźć się wewnątrz domu czy budynku. Do kominków z płaszczem wodnym zalecamy wybór dowolnego komina izolowanego, np. ekonomiczny komin Schiedel Stabil 20.

Podkategorie