Filtruj według

Średnica

Średnica

Komin Schiedel Thermo Rondo Plus sklep internetowy hurtownia kominy GT

Komin Schiedel Thermo Rondo Plus - system kominowy podwójnie izolowany

Wyobraźcie sobie, że produkujecie dobry produkt i czynicie go jeszcze lepszym. Dokładnie taką operację uskutecznił Schiedel. Wziął Rondo Plus z podwójną wentylacją i w ściany pustak wtłoczył pianobeton - dodatkowo zabezpieczając szachty wentylacyjne przed zewnętrznym chłodem. Tak z rewelacyjnego komina Rondo Plus powstał komin doskonały z przedrostkiem Thermo.

Schiedel Thermo Rondo Plus

Podkategorie

Oddajmy głos producentowi:

schiedel mówi

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom zaprojektowaliśmy innowacyjny na rynku polskim produkt, który jest połączeniem systemowego komina Rondo Plus z izolowanymi kanałami wentylacyjnymi. Dzięki unikatowej konstrukcji pustaka oraz zastosowaniu pianobetonu, który posiada 6- krotnie lepszą izolacyjność do betonu lekkiego zostały podwyższone parametry izolacji termicznej i akustycznej.

Parametry oraz konstrukcja pustaka Thermo Rondo Plus jest kontynuacją wprowadzonego do naszej palety produktowej pustaka wentylacyjnego Thermo. Zastosowanie tych dwóch produktów jednocześnie pozwala na wybudowanie dowolnego trzonu kominowego, który spełnia najwyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej budynku, ochrony środowiska naturalnego, co zmierza zawsze do racjonalnego zużycia paliw.

Powiemy krótko - Thermo Rondo Plus to po prostu "ciepły" [czytaj: energooszczędny] komin. To odpowiedź producenta na zmieniające się wymogi dotyczące parametrów współczesnych, coraz bardziej energooszczędnych domów. Z naszej wiedzy wynika, że Schiedel był pierwszym producentem systemów kominowych, który podniósł rękawicę  i rzucił wyzwanie tym wymaganiom. Dodajmy - z powodzeniem!

Thermo Rondo Plus (łącznie z pustakami wentylacyjnymi Thermo tworzy element budowlany wpisujący się w ideę wdrażania rozwiązań, które pozwalają na znaczne ograniczenia zużycia paliw i stworzenia systemowych rozwiązań promujących energooszczędność i ekologię. Cała branża budowlana idzie w tym kierunku, a Schiedel - lider na swoim polu - również i tu przoduje. Komin Thermo jest zatem odpowiedzią na współczesne problemy i wyzwania budowlane.

Komin Schiedel Thermo Rondo Plus - przeznaczenie i właściwości

Mamy zatem pustak spalinowo-wentylacyjny. Przypomnijmy - komin wyposażony jest w dwa kanały wentylacyjne o wymiarach 10,5 x 17cm każdy. Boczne i wewnętrzne ścianki przewodów wentylacyjnych mają wydrążone komory wypełnione pianobetonem. Ponieważ w kominach uniwersalnych, a takim jest Thermo, występuje izolacja wkładu ceramicznego (niepalna wełna mineralna) można powiedzieć, że ten system kominowy jest zaizolowany z każdej strony.

Przeznaczeniem tego komin jest odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych opalanych dowolnym paliwem (komin uniwersalny). W naszej opinii kapitalnie sprawdzi się w domach energooszczędnych i pasywnych, w których głównym paliwem będzie pellet, ekogroszek czy biomasa. Mówimy tu o kotłach niskotemperaturowych, gdyż to środowisko jest wręcz stworzone dla Thermo RP. W liczbach? Proszę bardzo. Deklarowana praca komina mieści się w przedziale od 60 do 600°C.

Komin Schiedel Thermo Rondo Plus - budowa

Komin ma budowę trójwarstwową. Pustak - izolacja - wkład ceramiczny. Opiszmy je pokrótce.

Unikatowy pustak zewnętrzny - ten element naprawdę czyni różnicę. Wymiary pustaka, a co za tym idzie komina, to 58 x 36 cm. Jak wspominaliśmy wcześniej w ścianki przewodów wentylacyjnych są ocieplone warstwą pianobetonu o grubości 2 cm. Pustak ma wysokość 33 cm i wykonany jest z lekkiego i mocnego keramzytobetonu o gęstości 1150 kg/m3. Prawie każdy, kto stawiał dom, miał do czynienia z keramzytobetonem. Najczęściej wykorzystywany jest w bloczkach fundamentowych. To dowodzi, że zarówno bloczek jak i pustak mają moc. Wytrzymałość na ściskanie obudowy komina Thermo Rondo Plus to minimum 3 MPa. Po ludzku - 300 ton na 1 m2.

Pustak zaopatrzony jest w cztery kieszenie powietrzne służące jako wewnętrzne mini-kanały będące, razem z dolną kratką wentylacyjną, system przewietrzania otuliny. Zapobiega to osadzaniu wilgoci w wełnie i zdecydowanie wpływa na żywotność całego komina oraz bezpieczeństwo i ekonomię użytkowania.

Rura ceramiczna - okrągłe kształtki ceramiczne wewnętrzne Schiedel są materiałem o doskonałej jakości oraz wysokiej gęstości i dużej wytrzymałości na ściskanie. Cechują się wysokim zahartowaniem na wysokie temperatury. Są też odporne na działanie korozji i kwasów występujących w spalinach i powstającym podczas spalania kondensacie. To tyle od strony technicznej. Od strony praktycznej przewód spalinowy wykonany z rur ceramicznych przede wszystkim jest odpowiedzialny za doprowadzanie produktów spalania z urządzeń grzewczych.

Otulina, warstwa izolacyjna - to wełna mineralna, niepalna wypełniająca przestrzeń pomiędzy kształtka ceramiczną a obudową. Gwarantuje to porwaną izolację cieplną komina i przylega równomiernie do rury wewnętrznej. Klinowe nacięcia w wełnie mineralnej ułatwiają montaż i zapewniają precyzyjne dopasowanie do rury ceramicznej.

Grafika przedstawia 3-warstwową budową komina Schiedel Thermo Rondo plus z wyraźnym zaznaczeniem budowy i funkcją kieszeni izolowanych kanałów wentylacyjnych.

Schiedel Thermo Rondo Plus schemat

Komin Schiedel Thermo Rondo Plus - elementy systemu kominowego

 • zestaw rur ceramicznych fi 180 lub 200 (długość 33 cm)
 • komplet pustaków kominowo-wentylacyjnych (went. x 2) Thermo; wymiar: 36 x 58 x 33 cm
 • ceramiczny trójnik spalinowy 66 cm (90°)
 • ceramiczny trójnik wyczystkowy 66 cm
 • ceramiczna misa (zbiornik) kondensatu
 • otulina (wełna mineralna) wkładu ceramicznego
 • dolna kratka przewietrzająca
 • drzwiczki wyczystki
 • szablon do wycinania otworu pod drzwiczki wyczystki
 • płyta czołowa trójnika spalinowego
 • zakończenie komina - stożek komina
 • szalunek tracony (ułatwia wylanie płyty przykrywającej)
 • kit kwasoodporny do łączenia rur ceramicznych
 • brzeszczot piły
 • szablon do nakładania zaprawy
 • instrukcja montażu
 • uchwyty płyty czołowej
 • naklejka znamionowa na drzwiczki wyczystkowe

Komin Schiedel Thermo Rondo Plus - cena, średnica, wymiar

Podajemy linki do produktów, tak żeby od razu nakierować ciebie na właściwą stronę. Najbardziej aktualne ceny znajdują się pod powyższymi cenami. Te w tabeli bardzo prosimy potraktować jako ceny orientacyjne.

Nazwa Średnica (cm) Wymiar (cm) Waga Rodzaj Przekrój Cena Link GT
Thermo Rondo Plus 18+W Ø18 58 x 36 cm 125 kg / 1 mb Jednociągowy + 2 x went. [2 x 10,5 x 17 cm] Schiedel Thermo Rondo Plus od 2 264 PLN (za 4 mb) Link
Thermo Rondo Plus 20+W Ø20 58 x 36 cm 128 kg / 1 mb Jednociągowy + 2 x went. [2 x 10,5 x 17 cm] Schiedel Thermo Rondo Plus od 2 405 PLN (za 4 mb) Link