Filtruj według

Producent

Producent

Średnica

Średnica

Polecany do kotła na:

Polecany do kotła na:

Otulina (ocieplenie)

Otulina (ocieplenie)

Ilość wentylacji

Ilość wentylacji

Wkład

Wkład

System

System

Komin ceramiczny o średnicy wkładu 120 marki Schiedel, Jawar, Hoch, Zapel

"120" jest jednym z najczęściej wybieranych kominów ceramicznych do kotłów gazowych kondensacyjnych. Prym w tym segmencie wiodą kominy Schiedel, Jawar, Hoch i uszczelkowy nowoczesny Zapel Turbo U.

Wkład ceramiczny jest bardzo odporny na działanie kwasów występujących w kondensacie spalającego się gazu. Średnica wkładu 120 gwarantuje poprawną pracę kotłów gazowych w każdym, nawet dużym domu. Wybór komina z takim wkładem jest bezpieczną i niemalże niezniszczalną opcją odprowadzania spalin. Warto zwrócić uwagę, że komin Schiedel i komin Jawar to ceramika izostatyczną, Komin Zapel to system kominowy z ceramiką klasyczną ale łączoną na uszczelki, a komin Hoch jest bezkonkurencyjny cenowo.

Zestawienie kominów systemowych z wkładem o średnicy 120 mm

Wśród systemów z tej kategorii konkurencja jest dość ciekawa, ponieważ każdy komin wyróżnia się albo unikatowym rozwiązaniem technologicznym, albo ceną, albo renomą, albo wkładem lub też kombinacją powyższych cech. Na pierwszy ogień idzie klasyka gatunku: komin Schiedel Avant 12 i Schiedel Avant Economic 12 z wentylacją. W obu przypadkach trzon stanowi wkład z ceramiki izostatycznej profilowanej i oba kominy cieszą się zasłużoną i długoletnią renomą oraz sporą popularnością. Izostatyka to również domena komina Jawar K fi 120, którego obudowę stanowi lżejszy i cieplejszy pustak perlitobetonowy. Zapel Turbo U 120 to z kolei unikatowy system połączeń rur ceramicznych nie na kit lecz na uszczelki. Komin Hoch Keramik 120 z niemieckim wkładem wyróżnia się świetną ceną.

Podkategorie