Filtruj według

Producent

Producent

Średnica

Średnica

Polecany do kotła na:

Polecany do kotła na:

Otulina (ocieplenie)

Otulina (ocieplenie)

Ilość wentylacji

Ilość wentylacji

Wkład

Wkład

System

System

Kominy do kotłów na paliwa stałe do kominków, kuchni Jawar, Schiedel

Może komin Jawar do kominka? Albo komin Schiedel? Mamy te i wiele innych najlepszych marek...

Kominy do kominków, pieców typu koza. Ekonomiczne. izolowane i nieizolowane. Najpopularniejsze średnice to fi 160-200.

Kominy systemowe na paliwa stałe to temat rzeka. Krótko - z doświadczenia wiemy, że aby system kominowy był trwały i bezpieczny należy zwrócić się w stronę kominów sprawdzonych w boju. Warto, aby wkład kominowy był ceramiczny. Takie połączenie gwarantuje spokój użytkowania.

Zaczniemy od 4-warstwowego systemu do domów energooszczędnych. Jest nim komin systemowy Jawar Nord. W tym dziale nie może zabraknąć klasyka - komin Schiedel Rondo podbił rynek kominów do kominka. Także należący do firmy Schiedel komin Wulkan C wzbudza spore zainteresowanie wśród nabywców. Prefabrykowane kominy do paliw stałych znajdują się również w ofercie Braty - są to kominy Brata Standard. Z kolei Konekt sprzedaje je pod nazwą Basic, a Hoch, podobnie jak Brata, również posługuje się nazwą Standard. Co ciekawe Hoch oparł swoje produkty na wkładzie z niemieckiej ceramiki znanej firmy Hart Keramik. Zapel kominy systemowe do kominka, pieca lub kuchni nazywa Zapel Eco L.

Kominy Schiedel to nie tylko Rondo i Wulkan C. Istnieje również system pośredni pomiędzy urządzeniem uniwersalnym a tym przeznaczonym do odprowadzania spalin z kotłów na paliwa stałe. A tym niecodziennym systemem jest izolowany komin Schiedel Stabil.

Średnice. Nie ma znaczenia czy wybierzesz kominy Schiedel, Jawar czy Konekt - średnica  musi być dopasowana do mocy kotła i wysokości komina. Najczęściej do kominków i pieców węglowych wybierane są te o wkładzie 180 lub 200 mm. Kozy to domena 160 mm.