Kominy ceramiczne fi 160 najlepszych marek kominowych Schiedel, Jawar, Brata

Kominy systemowe z wkładem ceramicznym o średnicy 160 mm dedykowane są do kotłów o niedużej mocy. W ofercie znajdziecie m.in. komin Schiedel, Jawar lub Brata. A każdy w rewelacyjnej cenie.

Jak pisaliśmy powyżej fi 160 to komin na piece o niewielkich i średnich mocach, choć gdyby wznieść komin wysoki - obsłuży i te o większej. Warto zerknąć na specyfikację kotła z minimalnymi parametrami średnicy i wysokości komina, aby mieć pewność optymalnego ciągu kominowego.

Katalog kominów systemowych o średnicy wkładu 160 mm

W tej grupie dominują kominy na paliwa stałe zarówno uniwersalne z izolacją jak np. Schiedel Rondo Plus 16 czy Jawar Uniwersal Plus 160, jak i bez izolacji do kotłów na drewno, brykiet czy węgiel jak, idealny do kominka bez płaszcza wodnego, Brata Standard 160. Dalej Hoch w tej grupie proponuje izolowany komin Hoch Uniwersal 160 do kotłów niskotemperaturowych z podajnikiem oraz komin Hoch Standard 160 do drewna.

Z oferty Schiedel to nie wszystko. Potentat kominowy poszerza ten dział o klasyczny komin do kominków Schiedel Rondo 16 oraz gazowy Avant 16, a także należący do marki Wulkan Ci Eko 160. Zamykając asortyment Brata - mamy jeszcze ocieplony komin Brata Uniwersal 160, który zastosowanie znajdzie przy kołach na pellet lub ekogroszek. Najciekawiej sprawa ma się z Jawarem. Firma ma dwie interesujące i unikatowe propozycje niespotykane u konkurencji, czyli: czterowarstwowy komin do kominków Jawar Nord 160, oraz komin ceramiczny izolowany w obudowie stalowej Jawar Cerastal 160, który bardzo estetycznie może zostać poprowadzony na zewnątrz domu. Nie zapominajmy o marce Konekt, która w tej kategorii znalazła się dzięki kominom Konekt Uni 160 oraz Konekt Basic 160, a także firmie Zapel oferującej komin uniwersalny Eco S/M 160.

Wszystkie kominy o średnicy wkładu ceramicznego 160 mm dostępne są w wersji bez wentylacji. Większość z 1 lub 2 kanałami w jednym pustaku kominowo-wentylacyjnym.

Podkategorie