Filtruj według

Producent

Producent

Średnica

Średnica

Polecany do kotła na:

Polecany do kotła na:

Otulina (ocieplenie)

Otulina (ocieplenie)

Ilość wentylacji

Ilość wentylacji

Wkład

Wkład

System

System

Kominy ceramiczne lub stalowe do pieca gazowego i olejowego. Kominy Schiedel, Jawar, Brata, Hoch

Polowanie na najlepsze kominy do pieca gazowego czas zacząć. Nie ma znaczenia, czy skupimy się na kominach ceramicznych do gazu np. Schiedel Avant 12 lub Jawar K fi 80, czy kominach stalowych Brata Turbo Ferro - u nas wybór jest zawsze słuszny, ponieważ wybraliśmy dla ciebie najlepsze z możliwych systemów kominowych i przy tym w najlepszych możliwych cenach.

Budowa komina do pieca gazowego i olejowego

Pomijając wkład (ceramiczny czy stalowy) zasada działania komina do gazu jest dość prosta. System pracuje w nadciśnieniu, zasysając powietrze do kotła z zewnątrz budynku. Nie potrzebna jest żadna rura poniżej czy obok pieca - jak w przypadku kominków w salonie. Tę funkcję pełni komin. Obrazowo - spaliny rurą do góry; powietrze - druga rura lub pustakiem w dół. proste nieprawdaż. Warto zwrócić uwagę, że kominy do pieca gazowego muszą być szczelne, bezpieczne i trwałe.

Kolejnym ważnym elementem systemu kominowego jest zbiornik kondensatu w obfitości powstającego w piecu kondensacyjnym na gaz. Jego zadaniem jest zebranie i odprowadzenie (najczęściej do kanalizacji) tej cieczy. Występuje w formie głębokiej misy ceramicznej lub stalowej w zależności od rodzaju wkładu. Coraz częściej pojawiają się kotły, które odprowadzają kondensat przez piec - i do nich mamy odpowiednie systemy kominowe jak choćby Brata Turbo Ferro K fi 80

Ceramiczne kominy do pieca gazowego i olejowego

Sporo tu dobrych kominów! Ale zanim przejdziemy do krótkiego ich podsumowania i wyeksponowania najciekawszych - porozmawiajmy o średnicach wkładu komina do gazu. W domach jednorodzinnych, nawet tych o sporej powierzchni, najlepiej sprawdzą się kominy o średnicy od 60 di 140 mm. Większe zarezerwowane są do budownictwa jednorodzinnego. 

Co polecamy? A choćby renomowany komin z wkładem ceramicznym Schiedel Avant Economic 12+W lub Schiedel Quadro Pro. Dalej mamy niesamowity polski Jawar K 80, który zaopatrzony jest w ceramikę izostatyczną. Bardzo dobrym wyborem może być markowy komin Brata Turbo S fi 140 lub ekonomiczny Hoch Keramik 120 z kształtką niemiecką. Ciekawą ofertę kominów do pieca gazowego przygotował Konekt, a reprezentuje go komin Konekt Turbo 100+2W z podwójną wentylacją. Nie zapominajmy o firmie Zapel, która oferuje świetne kominy do kotłów kondensacyjnych na gaz - jeden bardzo klasyczny Zapel Turbo 100 oraz drugi, bardzo nowoczesny Zapel Turbo U 120+2W, komin z wkładem ceramicznym łączony za pomocą uszczelek.

Kominy do pieca gazowego z wkładem stalowym

Stalówki reprezentuje jak dotąd ekonomiczny i niezwykle innowacyjny i trwały komin Brata Turbo Ferro 80+W - do wyboru z trójnikiem i zbiornikiem kondensatu lub z kolanem do najnowocześniejszych kotłów. Oferta będzie się poszerzać.

Kominy do pieca gzowego zakupione w naszym sklepie nie dość, że są w świetnej cenie to jeszcze premiujemy je darmowym transportem i rozładunkiem - w dowolne miejsce Polski.

Kominy powyższe mogą pracować z urządzeniami grzewczymi na olej opałowy.

Podkategorie