Filtruj według

Producent

Producent

Polecany do kotła na:

Polecany do kotła na:

Otulina (ocieplenie)

Otulina (ocieplenie)

Ilość wentylacji

Ilość wentylacji

System

System

Kominy systemowe - wkład kominowy ceramiczny o średnicy 140 mm

Z jednej strony kominy systemowe o średnicy wkładu 140 mm to systemy do kotłów gazowych o dużych mocach, z drugiej początek serii kominów uniwersalnych przeznaczonych do małych palenisk na paliwa stałe.

Jeśli masz kocioł gazowy o naprawdę sporej mocy komin o średnicy wkładu 140 mm będzie pasował jak ulał. "140" można również wykorzystać jako urządzenie do odprowadzania spalin w zielu kotłów w budynkach wielorodzinnych. Drugi typ kominów prezentowanych w tym dziale to ceramiczne kominy systemowe do małych pieców na paliwa stałe. Pisząc małe mamy na myśli niewielkie moce kotła. Np. koza, piec  z podajnikiem 9 KW. Oczywiście wszystko zależy też od wysokości komina, ponieważ ciąg kominowy jest wypadkową dwóch parametrów - wysokości i średnicy wkładu.

Ceramiczne kominy systemowe do gazu o średnicy 140 mm

Mamy do dyspozycji takie komina jak: oparty na niemieckiej ceramiczne wspaniały Hoch Keramik 140, renomowany polski Brata Turbo 140, fantastyczny Zapel Turbo 140 oraz niezrównany Konekt Turbo 140. Wszystkie powyższe kominy mają wkład ceramiczny i głęboki odskraplacz (ściek kondensatu, zbiornik kondensatu).

Uniwersalne kominy systemowe o średnicy wkładu 140 mm

Tu do dyspozycji mamy znany i ceniony komin Schiedel Rondo Plus 14, niezrównany Zapel ECO 140 oraz ponadprzeciętny komin Brata Uniwersal 140. Kominy Zapel mają do wyboru niski lub wysoki odskraplacz, ponieważ kominy uniwersalne także są przygotowane na odprowadzenie spalin z kotłów gazowych z tym, że z otwartą komora spalania, które powoli znikają z rynku - wyparte przez kotły kondensacyjne z zamknięta komora spalania. Niewielka jak na kominy uniwersalne średnica powoduje, że możliwości wykorzystania kominów zostały ograniczone do pieców o małej mocy. Trzeba dodać, że każdy z systemów wyposażony jest w otulinę z wełny mineralnej izolująca wkład ceramiczny.

Podkategorie