Kominy systemowe o średnicy ceramicznego wkładu kominowego 180 mm

Kominy o średnicy wkładu 180 mm.

Podkategorie

Te kominy są bardzo popularne. Jedne z najpopularniejszych w naszym sklepie online i ścigają się o palmą pierwszeństwa z "dwusetkami". No i wybór kominów systemowych fi 180 jest niezwykle bogaty. Przeważają tu kominy na paliwa stałe do kominka, kuchni lub kozy oraz uniwersalne kominy izolowane z odskraplaczem (zbiornikiem kondensatu).

Ceramiczne systemy kominowe fi 180, kominy uniwersalne:

Ze względu na mnogość oferty podzieliliśmy kategorie na mniejsze części i zaczynamy od kominów uniwersalnych, które mają bardzo szeroki zakres zastosowania, choć naszym zdaniem najlepsze są jak kominy do kotłów niskotemperaturowych z podajnikiem na ekogroszek lub pellet, a także do kominków z płaszcze wodnym. Teoretycznie naddają się ko kotłów gazowych ale starszego typu - o uniwersalności kominów piszemy tutaj.

Znajdzie się tutaj świetny komin z ceramiką izostatyczną Jawar Uniwersal Plus 180, a także jego odpowiednik w obudowie stalowej Jawar Cerastal 180, doskonały komin Brata Uniwersal 180 i doskonalszy Brata Premium Uniwersal 180, bezkonkurencyjny Schiedel Rondo Plus 18, podwójnie izolowany Schiedel Rondo Thermo Plus 18, a także należący niegdyś do marki Icopal, a obecnie do Schiedel komin Wulkan Ci Eko 180. Dalej trwały i dobry komin Hoch Uniwersal 180. Konekt proponuje objęty aż 50-letnią gwarancją komin Konekt Uni 180, a propozycją Zapla w tej klasie jest Zapel Eco M i Eco S.

Systemy dostępne są w wersji bez wentylacji oraz z 1 i 2 wentylacjami w jednym pustaku.

Ceramiczne systemy kominowe fi 180, kominy na drewno, węgiel, brykiet

Są to kominy do wszelkich kominków, kóz, kuchni i pieców węglowych. Zdecydowanie tańsze od kominów uniwersalnych. Cieszą się bardzo dużą popularnością wśród naszych klientów. Do tej grupy należą ekonomiczny komin Brata Standard 180, wyposażony w niemiecką ceramikę Hart Keramik Hoch Standard 180, nowy w ofercie komin Zapel Eco L, klasyka gatunku do kominków Schiedel Rondo 18 oraz cechujący się kapitalnym stosunkiem jakości do ceny i długoletnią gwarancją komin Konekt Basic 180

Wyjątkowe funkcje wśród powyższych kominów systemowych posiadają 3 kominy. Pierwszym z nich jest 4-warstwowy komin ceramiczny (wkład izostatyczny) Jawar Nord 180 do kominków, który znajdzie zastosowanie w domach pasywnych i domach energooszczędnych. Drugim jest Hoch Bania 180 przewidziany do saun, bani i łaźni, gdzie temperatura spalin często przekracza 600°C. Trzecim kominem jest Schiedel Stabil 18, który jest kominem izolowanym i pełni rolę systemu kominowego w połowie uniwersalnego, ponieważ dzięki izolacji obsłuży wszystko za wyjątkiem kotłów gazowych.

Kominy występują w wersji z 1 lub 2 kanałami wentylacyjnymi lub pojedyncze - bez wentylacji. 

Dostawa i rozładunek 0 zł przy zakupie dowolnego systemu kominowego  naszym sklepie.