Kominy do kotłów na paliwa stałe do kominków, kuchni Jawar, Schiedel

Może komin Jawar do kominka? Albo komin Schiedel? Mamy te i wiele innych najlepszych marek...

Kominy systemowe na paliwa stałe to temat rzeka. Krótko - z doświadczenia wiemy, że aby system kominowy był trwały i bezpieczny należy zwrócić się w stronę kominów sprawdzonych w boju. Warto, aby wkład kominowy był ceramiczny. Takie połączenie gwarantuje spokój użytkowania.

Zaczniemy od 4-warstwowego systemu do domów energooszczędnych. Jest nim komin systemowy Jawar Nord. W tym dziale nie może zabraknąć klasyka - komin Schiedel Rondo podbił rynek kominów do kominka. Także należący do firmy Schiedel komin Wulkan C wzbudza spore zainteresowanie wśród nabywców. Prefabrykowane kominy do paliw stałych znajdują się również w ofercie Braty - są to kominy Brata Standard. Z kolei Konekt sprzedaje je pod nazwą Basic, a Hoch, podobnie jak Brata, również posługuje się nazwą Standard. Co ciekawe Hoch oparł swoje produkty na wkładzie z niemieckiej ceramiki znanej firmy Hart Keramik. Zapel kominy systemowe do kominka, pieca lub kuchni nazywa Zapel Eco L.

Kominy Schiedel to nie tylko Rondo i Wulkan C. Istnieje również system pośredni pomiędzy urządzeniem uniwersalnym a tym przeznaczonym do odprowadzania spalin z kotłów na paliwa stałe. A tym niecodziennym systemem jest izolowany komin Schiedel Stabil.

Średnice. Nie ma znaczenia czy wybierzesz kominy Schiedel, Jawar czy Konekt - średnica  musi być dopasowana do mocy kotła i wysokości komina. Najczęściej do kominków i pieców węglowych wybierane są te o wkładzie 180 lub 200 mm. Kozy to domena 160 mm.