Filtruj według

Średnica

Średnica

Ilość wentylacji

Ilość wentylacji

Konek Uni - komin systemowy ceramiczny izolowany (uniwersalny) | cena, wymiary

Kominy systemowe uniwersalne Konekt Uni. Polecane do kotłów na ekogroszek i pellet, a także do kominków. Komin izolowany, ceramiczny. Średnice: 160, 180, 200 (oraz 250 i 300 na zamówienie). Wysokość: 4 - 30 mb. Dostępne w wersji bez wentylacji (wymiar zewnętrzny 36x36 cm), z 1 wentylacją (wymiar zewnętrzny 50x36 cm) oraz z 2 wentylacjami (wymiar zewnętrzny 56x36 cm).

Podkategorie

Kominy uniwersalne Konekt występują pod nazwą UNI. Są ceramiczne, izolowane na całej długości i bardzo solidne. Jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek jakości do ceny wygrywają w cuglach. Konekt to po prostu tanie i dobre kominy.

Trzonem kominów uniwersalnych Konekt jest wkład ceramiczny z glinki szamotowej niemieckiej firmy Hart Keramik - jednej z najlepszych w Europie. Wkład ceramiczny w kominie to rozwiązanie pewne i trwałe. Ceramika jest jednym z najbardziej trwałych materiałów budowlanych. Kolejnymi elementami ceramicznymi zastosowanymi w kominach Konekt są trójniki - spalinowy i wyczystkowy oraz zbiornik kondensatu.

Kominy izolowane, to pojęcie które pojawia się w przypadku systemów uniwersalnych. Wełna mineralna wypełnia szczelnie (otula - stąd często nazwa otulina) przestrzeń pomiędzy pustakiem kominowym a rurą ceramiczną. Taka konstrukcja komina zapobiega wystudzeniu kształtek. Dzięki temu ciąg kominowy cały czas pozostaje na optymalnym poziomie. Parametr ten jest znaczący zwłaszcza przy odprowadzaniu spalin z kotłów niskotemperaturowych na ekogroszek lub pellet.

Pustaki kominowe Konekt słyną z trwałości i niezawodności. Wykonane są z odpornej mieszanki betonu i keramzytu. Połączenie niemalże tak trwałe jak ceramika. Konekt jest ekonomiczny. W dobrej cenie, tanie kominy o super parametrach jakościowych.