Filtruj według

Średnica

Średnica

Ilość wentylacji

Ilość wentylacji

Jawar Nord Plus. Komin 4-warstwowy. Ceramiczny fi 160, 180, 200 mm

Komin ceramiczny 4-warstwowy Jawar Nord Plus

Komin systemowy ceramiczny 4-warstwowy. Jawar Nord. Kominki, kozy, piece na drewno, biomasę, pellet kominkowy. Średnice: 160, 180 i 200 mm. Temperatura spalin: 60-600°C. Powietrze zasysane jest przez komin - specjalnymi przewodami - do kominka. Gwarancja 30 lat. 

Podkategorie

Powiedzieć, że system kominowy Jawar Nord to super-komin to nic nie powiedzieć! W przeciwieństwie do innych typowych kominów do kominków, ten ma aż cztery warstwy czyli: wkład ceramiczny, izolację, przestrzeń pomiędzy izolacją a pustakiem i pustak kominowy. Całość tworzy kompletne narzędzie do odprowadzania spalin domów energooszczędnych i domów pasywnych. Bardzo popularne rozwiązanie zwłaszcza na północy Europy. Topowy komin do kominków w Norwegii, Finlandii czy Szwecji.

Ceramiczny komin do kominków Jawar Nord czterowarstwowy system kominowy do domów energooszczędnych i pasywnych

Firma słynie z produkcji ceramicznych systemów kominowych o fantastycznych parametrach technicznych, dopracowanych. Komin ceramiczny Jawar to produkt w 100% polski. Ostatnio producent zaskoczył rynek materiałów budowlanych pustakiem z domieszką perlitu.

Jawar Nord to komin ceramiczny. Jego wkład jest dodatkowo izolowany wełną mineralną - co ma wpływ bezpośredni wpływ na wydajność kominka. Dalej - pomiędzy wełną mineralną a obudową kominową, czyli pustakiem, powstaje przestrzeń, którą niezbędne do spalania powietrze jest zasysane z zewnątrz domu. Ten ruch powietrza jest skierowany w drugą stronę niż dym. Zatem dostarczony tlen nie wychładza pomieszczenia, układ jest szczelny, bezpieczny i energooszczędny. Same zalety zwłaszcza w przypadku, kiedy kominek jest głównym źródłem ciepła w domu.

Czy mówiliśmy już, że Jawar Nord to komin ceramiczny do kominków z ceramika izostatyczną? Dodatkowy plus dla tego systemu kominowego. Ceramika izostatyczna, rura izostatyczna.

Dlaczego komin ceramiczny Jawar Nord nadaje się do domów pasywnych i domów energooszczędnych? Dzięki zasysaniu tlenu z zewnątrz domu nie pobiera powietrza z pomieszczenia, więc nie powoduje wychładzania pomieszczeń. Kluczową rolę odgrywa tez otulina, izolacja z wełny mineralnej, która podnosi sprawność urządzenia grzewczego i utrzymuje stałą wysoką temperaturę wkładu ceramicznego.