Ceramiczny komin systemowy do kotłów kondensacyjnych na gaz Schiedel

Komin do gazu Schiedel

Ogrzewanie oparte na gazie ziemnym zyskuje coraz większą popularność. Każdy kto wybrał ten rodzaj ogrzewania stanął przed pytaniem - jaki komin do gazu? Odpowiedź jest prosta. To komin systemowy z wkładem ceramicznym firmy Schiedel, a konkretnie model Avant lub Avant Economic.

Te dwa podstawowe kominy dedykowane do kondensacyjnych kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania marki Schiedel mają wkład ceramiczny. I nie jest to zwykły wkład - powstał z najlepszej w swojej klasie ceramiki izostatycznej. Doskonałe rury, szczelne połączenia, trójniki monoblokowe, mnóstwo dodatków, długoletnia gwarancja, perfekcyjne wykonanie - to podstawowe cechy kominów do kotłów gazowych tej firmy.

Gdyby w życiu wszystko było tak proste jak wybór komina do gazu. Rekomendacją dla komina systemowego Avant i Avant Economic niech będzie fakt, że wyprodukowali go ludzie, którzy zapoczątkowali trend kominów systemowych 80 lat temu. Bo to właśnie Schiedel wymyślił, wyprodukował i wdrożył systemy kominowe oparte nie na cegle szamotowej, a na modułach, a które z kolei skopiował cały budowlany świat doceniając ich wszystkie zalety. W zasadzie raz wzniesiony komin ceramiczny Avant rozwiązuje całkowicie nasze problemy z odprowadzaniem spalin z kotła gazowego. Budujemy go i zapominamy o nim właściwie do końca naszych dni. No może od czasu do czasu przy pracach konserwacyjnych przypominamy sobie o tym, że w naszym domu jest również urządzenie zwane kominem, lub też przy corocznej wizycie kominiarza z nieodłącznym kalendarzem i życzeniami na Nowy Rok...