Schiedel słynie z uniwersalnych kominów ceramicznych Rondo Plus oraz Rondo Thermo Plus

Komin uniwersalny Schiedel Rondo Plus

Każdy kto choć chwilkę poświęcił budowie domu spotkał się z nazwą Schiedel. Firma ta jest pionierem kominowym i producentem m. in. uniwersalnych kominów ceramicznych Rondo Plus, kominów Rondo Thermo Plus. Ten pierwszy jest jednym z najpopularniejszych kominów na rynku. Drugi zdobywa segment domów energooszczędnych.

Do tej dwójki dobił w "połowie uniwersalny" komin ceramiczny Schiedel Stabil. Piszemy w połowie, gdyż tak naprawdę pełni tą sama rolę co Plus i Thermo Plus, które dodatkowo mogą obsłużyć kotły na gaz, ale z otwartą komorą spalania, które, jak powszechnie wiadomo, nie są już produkowane (kotły - nie kominy).

Co jest wyróżnikiem uniwersalnych kominów ceramicznych Schiedel? W skrócie odpowiedni wkład ceramiczny, izolacja z wełny mineralnej oraz ceramiczny zbiornik kondensatu. Rondo Plus i Thermo plus mają wysoki odskraplacz, a Stabil niski. Oba w zupełności wystarczają do kotłów na paliwa stałe zarówno "suche" (węgiel, drewno, brykiet) jak i "mokre" (pellet, ekogroszek, biomasa). Jedynie w przypadku pieca na miał Schiedel zaleca stosowanie kominów Rondo Plus i Rondo Thermo Plus.

Komin Rondo Thermo Plus rożni się od swoich braci tym, że zaopatrzony jest w podwójną wentylację, której ścianki izolowane są wewnętrznie dzięki wypełnieniu pianobetonem. Ta dodatkowa warstwa termoizolacyjna zwiększa parametry ociepleniowe komina ceramicznego na tyle, że może być on stosowany w domach pasywnych i energooszczędnych, co oczywiście nie wyklucza go z budynków klasycznych. 

Każdy komin systemowy Schiedel zakupiony w naszym sklepie internetowym kominyGT.pl premiowany jest darmową dostawą i rozładunkiem, a jak sprawdzicie nasze niskie ceny przekonacie się, że nasza oferta kominowa jest nie do pobicia. Zapraszamy.

Kominy ceramiczne "pół-uniwersalne" izolowane Schiedel Stabil: