Ceramiczny komin Zapel ECO S i ECO M to system kominowy wręcz stworzony z myślą o kotłach na pellet, ekogroszek lub biomasę.

Komin na pellet ekogroszek Zapel

Jeśli masz kocioł niskotemperaturowy z podajnikiem na pellet, ekogroszek, biomasę lub planujesz taki posiadać nie ma chyba lepszego komina ceramicznego do jego obsługi niż Zapel ECO M lub S. Jest ekonomiczny, firma cieszy się renomą i ma duże i długoletnie doświadczenie w produkcji materiałów budowlanych.

System kominowy powinien być rozsądnie dobrany. Nie chodzi tylko o markę firmy, która wyprodukowała komin. Chodzi również o jego parametry, które powinny odpowiadać wymaganiom stawianym przez urządzenie grzewcze, tak aby odprowadzenie spalin było bezpieczne i efektywne, a system kominowy trwały. Do tej kategorii należą izolowane kominy ceramiczne polskiej firmy Zapel. Dzięki wełnie mineralnej i odskraplaczowi są uniwersalne. Naszym zdaniem jest to idealny komin na pellet i ekogroszek! Dlaczego? Wełna nie pozwala wystygnąć wkładowi ceramicznemu komina, a jak wiemy, piece te są niskotemperaturowe. Rury nie nagrzewają się zbyt szybko. Zimna rura to mniejszy ciąg, Mniejszy ciąg kominowy to słabsze spalanie. Otulina Zapla ECO przeciwdziała temu zjawisku utrzymując komin w odpowiedniej temperaturze, a ciąg kominowy na odpowiednim poziomie.

Komin ceramiczny Zapel do kotłów na pellet czy ekogroszek jest ekonomiczny. Ma różne średnice kształtki ceramicznej, do wyboru niski lub wysoki odskraplacz oraz wełnę na całej długości. Długość systemu od 5 do 15 metrów. Dostępny jest również z pojedynczą lub podwójną wentylacją. Zapel to po prostu tani i dobry komin. Z naszą niska ceną oraz darmowym transportem i rozładunkiem jest to oferta wręcz nie do przebicia!