Tani ceramiczny komin do kotłów kondensacyjnych na gaz ziemny Hoch Keramik

Komin do gazu Hoch Keramik

Trudno w to uwierzyć, ale prawda jest taka, że koszt dobrej "stalówki" jest porównywalny z kosztem kominów Hoch Keramik dedykowanych do kotłów kondensacyjnych na gaz ziemny i propan-butan. Ceramika szamotowa, stanowiąca trzon komina Hoch, jest jednym z najtrwalszych materiałów budowlanych. Przetrwa wieki. 

To fakt. Ceramika to prawdziwy twardziel wśród materiałów budowlanych. Kwasoodporna, żaroodporna, mocna. Nic nie jest jej wstanie ruszyć nawet przez setki lat. Dokładając do tego markę wkładu ceramicznego, będącego sercem wszystkich systemów kominowych Hoch, niemiecką renomowaną Hart Keramik możemy spać spokojnie. Nasz komin ceramiczny do kotłów kondensacyjnych na gaz poradzi sobie doskonale nawet w najtrudniejszych warunkach - bo trzeba przyznać, że środowisko kondensatów w jakim musi pracować do przyjemnych nie należy. W przypadków kotłów gazowych bezpieczeństwo i trwałość to sprawy priorytetowe.

Do dyspozycji producent daje nam szeroki wachlarz asortymentowy. Do kotłów gazowych w domach jednorodzinnych najczęściej wybieranym przez naszych klientów jest komin o średnicy kształtki 12 cm. Zazwyczaj, niejako przy okazji, wybór pada na ten z pojedynczą lub podwójną wentylacją. Do kotłów o większej mocy mamy w ofercie kominy o średnicy 14 cm oraz 16 cm. Bez względu na wielkość wkładu kominowego każdy komin Hoch Keramik zaopatrzony jest w, niezbędny do pracy z gazówkami, głęboki ceramiczny odskraplacz z wyjściem do kanalizacji, a wieńczy go stalowy stożek (inaczej dyfuzor, deflektor) oraz daszek kominowy. Słowem Hoch to kompletny, tani i trwały komin!