Komin ceramiczny do kominka, kuchni, kozy, pieca na węgiel Hoch Standard

Komin do kominka Hoch

Hoch Standard to komin ceramiczny do urządzeń grzewczych na paliwa stałe. Doskonale sprawdzi się przy odprowadzaniu spalin z kominka, kuchni, kozy czy pieca na węgiel. Komin jest tani, zaopatrzony we wkład z niemieckiej ceramiki i cechuje się doskonałymi parametrami technicznymi. Produkt wart każdej wydanej na niego złotówki.

Systemy kominowe kroi się dziś na miarę potrzeb. Każdy kocioł opalany drewnem, węglem czy brykietem (tzw. paliwa stałe suche) wytwarza tak wysoką temperaturę spalin, że efekt rosy (wykraplanie kondensatu) nie występuje lub też występuje marginalnie. W efekcie tych obserwacji producenci systemów kominowych zrezygnowali z ceramicznych zbiorników kondensatów oraz izolacji (otuliny). Te zabiegi doprowadziły do znaczniej redukcji kosztów produkcji. W konsekwencji komin Hoch Standard jest sporo tańszy od komina uniwersalnego, a mimo to w 100% spełnia swoją funkcję.

Komin ceramiczny do kominka Hoch Standard ma wkład z kształtek szamotowych oraz trójniki (spalinowy i wyczystkowy) znanej i cenionej niemieckiej firmy Hart Keramik. Doskonale spasowane elementy, prostota konstrukcji, świetna cena i gwarantowana przez nas (kominyGT.pl są autoryzowanym dystrybutorem marki Hoch) darmowa dostawa i rozładunek sprawiły, że kominy cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród naszych klientów. Zwłaszcza te o średnicy 20 i 18 cm zaopatrzone w podwójne kanały wentylacyjne.

Specjalnym rodzajem komina jest Hoch Bania - jak sama nazwa wskazuje doskonale sprawdza się przy łaźniach, saunach i baniach oraz przy mocnych kotłach o wysokiej temperaturze spalin.