Komin do gazu ceramiczny Jawar K czy stalowy Jawar KS? Wybór trudny - oba są świetne

Komin do gazu Jawar

Stojąc przed wyborem komina do pieca na gaz nieraz zastawiany się jaki wytypować. Ceramiczny czy stalowy? Przykro nam, ale tym razem nie pomożemy. Ponieważ oba komin Jawar K (komin ceramiczny) oraz Jawar KS (komin stalowy) są doskonałe.

Zacznijmy od ceramicznego systemu kominowego Jawar K. Po pierwsze ceramika. Jawar słynie ze swojej ceramiki izostatycznej. Rury mają szczelne połączenia kielichowe. Dodatkowo są profilowane (karbowane) co wpływa na nieznaczne zwiększenie sprawności kotła. Nie wchodząc w szczegóły - powietrze dostarczane do pieca gazowego jest podgrzewane. Trójnik spalinowy i trójnik wyczystkowy wykonane są z jednego kawałka szamotu (ceramiki) izostatycznego. Są to tzw. trójniki monoblokowe. Całość systemu kominowego do pieców kondensacyjnych na gaz jest przemyślana, szczelna i trwała.

Kominy stalowe do gazu Jawar KS, których podstawą jest wysokiej jakości rura kwasoodporna o średnicach 80, 100 lub 120 cm, wydaje się być wyborem ekonomiczniejszym. Są świetnie wykonane, trwałe i solidne.

Cechą wspólną łączącą Jawar K z Jawarem KS jest obudowa z pustaka z perlitu, który jest mocnym materiałem budowlanym i dodatkowo cechuje się lekkością i zwiększonymi parametrami termoizolacyjnymi.

Komin ceramiczny czy stalowy? Oto jest pytanie. Wiadomo, że ceramika pod każdą postacią  należny do jednych z najtrwalszych materiałów budowlanych. Z drugiej strony dobrej jakości stal to również prawdziwy twardziel. Cóż. Wg naszej opinii ceramiczny komin do gazu Jawar K będzie trwalszy. Potwierdza to długość gwarancji udzielanej na ten system kominowy. Jest to aż 30 lat. Stalówka (Jawar KS) objęta jest 10-letnią gwarancją. Z drugiej strony wybór stalowego komina Jawar KS będzie tańszy. Obiecaliśmy, że nie pomożemy w wyborze? Obiecaliśmy. Ale przy okazji możemy złożyć jeszcze jedną obietnicę. W naszym sklepie kominy Jawar są tanie i dostarczamy je za darmo (transport i rozładunek jest darmowy, nie komin) w dowolne miejsce Polski. Zapraszamy.

Kominy ceramiczne do kotłów kondensacyjnych na gaz Jawar:

Kominy Jawar do kotłów gazowych z wkładem stalowym:

Pracujemy nad tym - efekty wkrótce