Markowy ceramiczny komin systemowy do kominka czy kuchni lub kozy nie musi kosztować majątek. Doskonałym przykładem jest komin z wkładem ceramicznym Zapel ECO L - nowość w ofercie firmy z Boguchwały.

Komin do kominka Zapel ECO L

Zanim opowiemy o kominach kilka słów o firmie Zapel. Polskie korzenie, 80 lat doświadczenia i światowe uznanie w produkcji elementów ceramicznych - chyba lepszej rekomendacji dla produktów tej marki nie trzeba. Wracając do komina systemowego ECO L - jest skrojony na miarę potrzeb, pozbawiony zbędnych elementów, które nie są konieczne do obsługi pieców na paliwa stałe (węgiel, drewno, brykiet). Dzięki czemu komin jest tani, a przy tym bardzo solidnie wykonany.

Zastanawiasz się, czy Zapel ECO L będzie dobrym kominem do kominka, albo do kuchni, albo masz piec na węgiel i właśnie wymieniasz komin i zastanawiasz się czy ECO L będzie pasował? Tak, będzie pasował idealnie. Raz wymurujesz i prawdopodobnie zapomnisz o kominie... aż do kolejnej wizyty kominiarza. W branży kominowej panuje pewien standard wymiarów - szerokość pustaka kominowego to zazwyczaj 36 cm. Zapel nieco odszedł od tych standardów produkując pustaki kominowe nieco szersze. Ich wymiar to 38 cm, co pozwoliło na poszerzenie przewodów wentylacyjnych - np. przy kominach Zapel ECO L z podwójną wentylacją przewód ma aż 13 x 13 cm, a to - przyznacie sami - całkiem sporo. 

Ważna informacja! Kominy systemowe ceramiczne do paliw stałych można wymurować tylko wewnątrz budynku. Aby postawić komin na zewnątrz potrzebna jest otulina - a to już działka kominów uniwersalnych.