Filtruj według

Producent

Producent

Średnica

Średnica

Polecany do kotła na:

Polecany do kotła na:

Otulina (ocieplenie)

Otulina (ocieplenie)

Ilość wentylacji

Ilość wentylacji

Wkład

Wkład

System

System

Ceramiczny komin systemowy na drewno może być tani! Szczególnie w naszym sklepie online.

Kiedy naszym źródłem ciepła w domu jest lub będzie piec na drewno - poszukujemy do takiego systemu odpowiedniego komina ceramicznego. Właściwie możesz już skończyć poszukiwania - w kominyGT.pl podajemy jak na tacy tani ceramiczny komin systemowy na drewno.

Komin na drewno ma być tani - to już ustaliliśmy. I w naszym sklepie z kominami online jest. Zatem nie musisz zastanawiać się już, gdzie kupić komin. Skupmy się na tym, dlaczego systemy kominowe do drewna (i ogólnie do paliw stałych) są bardziej ekonomiczne od uniwersalnych czy gazowych. Tajemnica ich niskiej ceny tkwi w budowie. Są pozbawione dwóch zbędnych przy spalaniu drewna elementów, które mają spory wpływ na koszt wytworzenia komina. Są nimi: wełna mineralna będąca warstwą izolującą wkład ceramiczny o także odskraplacz ceramiczny zwany niekiedy ściekiem kondensatu. Oskraplacz jest zupełnie zbędny ponieważ spalające się drewno wytwarza dym o wysokiej temperaturze, który nie osiąga tzw. "punktu rosy". Skropliny po porostu nie powstają, nie ma też sensu wyposażać komin systemowy w ten element. Z temperaturą spalin związana jest również nieobecność otuliny w tego typu kominach - wkład nie wystyga, ciąg kominowy jest zachowany, drewno pali się pięknie.

Przegląd kominów ceramicznych na drewno i brykiet

Piszemy kominy na drewno - jest to jednak skrót myślowy. Chodzi o systemy kominowe do kotłów opalanych drewnem i brykietem, takich jak kominek, pice węglowy, koza, czy kominek wolnostojący. Są to kominy na paliwa stałe suche. Oferta jest bogata, począwszy od klasycznego komina Schiedel Rondo, poprzez Brata Standard, Hoch Standard, Zapel Eco L, Konekt Basic, Wulkan C. Osobną kategorię stanowi Jawar Nord z wkładem z ceramiki izostatycznej. Jest to komin czterowarstwowy, izolowany, z dopływem powietrza podobnym jak w przypadku kotłów kondensacyjnych na gaz, często wykorzystywany w domach energooszczędnych, których głównym źródłem ogrzewania jest kominek. Jest tez jeszcze izolowany Schiedel Stabil - ciekawy komin ceramiczny usytuowany w połowie stawki między Schiedel Rondo a uniwersalnym Schiedel Rondo Plus.

Zalety ceramicznych kominów systemowych do pieców na drewno:

  • ekonomiczne rozwiązanie kominowe
  • różne średnice wkładu ceramicznego od 160 do nawet 400 mm
  • możliwość zastosowania w kominkach, piecach chlebowych, pizzeriach, kotłach na drewno
  • gwarancja od 30 do 50 lat na system kominowy
  • dobra cena w naszym sklepie
  • darmowy transport i rozładunek

Tak skonstruowaliśmy nasz sklep z kominami, aby maksymalnie ułatwić nawigację. Kominy, o których opowiadamy powyżej, to kominy na paliwa stałe, a więc nie tylko opalane drewnem, ale i węglem, brykietem, orzechem i koksem. Ważna informacja - taki komina ze względu na budowę, powinien zostać wzniesiony tylko i wyłącznie wewnątrz budynku. 

W przypadku kominków z płaszczem wodnym sugerujemy zakup izolowanego komina ceramicznego

Jakieś niejasności lub pytania? Śmiało. Zapraszamy do kontaktu.

Podkategorie