Filtruj według

Producent

Producent

Średnica

Średnica

Polecany do kotła na:

Polecany do kotła na:

Otulina (ocieplenie)

Otulina (ocieplenie)

Ilość wentylacji

Ilość wentylacji

Wkład

Wkład

System

System

System kominowy do kozy, kuchni, pieca węglowego powinien być tani i ceramiczny

Dlaczego ceramiczny? Bo ceramika to mocny, trwały i wręcz niezniszczalny materiał budowlany. A dlaczego tani? Ponieważ komin do takich pieców nie musi mieć elementów podrażających jego cenę, a i tak będzie świetnie funkcjonował.

Tymi elementami - zbędnymi z punktu widzenia użyteczności systemu kominowego są: izolacja z wełny mineralnej - ponieważ wkład kominowy jest ciągle ciepły oraz odskraplacz ceramiczny - ponieważ skropliny w tych piecach nie występują. Jak się odejmie te dwa składniki to powstaje skutecznie odprowadzający spaliny tani komin ceramiczny.

W tej kategorii proponujemy kominy do pieca węglowego o średnicy 180-200 mm, a do kozy i kuchni o średnicy 140-160 mm. 

A co mamy w ofercie? Całkiem sporo - bo i klasyczny i jeden z najpopularniejszych system giganta kominowego firmy Schiedel komin Rondo oraz Stabil. Ten drugi posiada izolację i płaski odskraplacz  przeznaczony jest dla wszystkich tych, którym zależny na ocieplonym kominie. Dalej posiadamy doskonałe kominy Brata Standard, a także cenione i ekonomiczne systemy Konekt Basic. Warto podkreślić zalety komina Zapel Eco L, Jest tez produkowany przez firmą Schiedel ceramiczny Wulkan C. Na koniec wart grzechu tani system kominowy Hoch Standard

Podkategorie