Filtruj według

Średnica

Średnica

Trójniki, odskraplacze ceramiczne, elementy ceramiczne kominów systemowych

W hurtowni kominyGT oferujemy doskonałej jakości ceramikę kominową tj. trójnik kominowy i zbiornik kondensatu (odskraplacz). Akcesoria dedykowane na każde urządzenie grzewcze, odporne na wysokie temperatury (60-600 stopni), pożar sadzy i innych substancji. Nie ulegają korozji. Polecamy szczególnie trójniki ceramiczne oraz zbiorniki kondensatu marki Brata i Konekt, a na specjalne życzenie sprowadzimy dla Ciebie komponenty Schiedel, Jawar, Hoch, Plewa, Zapel, Wulkan. Ogromny wybór i konkurencyjna cena! Tu kupisz m.in. trójnik ceramiczny do kotłów gazowych; trójnik spalinowy 45° lub 90° do kotła, lub kominka na paliwa stałe, lub gazowe; trójnik wyczystkowy. Średnice fi 100-300. Zapraszamy!

Podkategorie

Trójnik kominowy – dostępne rodzaje i zastosowania. Jaka cena?

Aby zapewnić stabilne i szczelne połączenie kotła z przewodem komina montuje się odpowiedni trójnik kominowy. Jest to komponent, który umożliwia prawidłowe wyprowadzanie spalin z urządzenia grzewczego. Podczas pracy pieca panują wysokie temperatury, w postaci skroplin na ściankach gromadzą się silnie żrące kwasy. Są to specyficzne i niełatwe warunki, dlatego doskonałym rozwiązaniem są kominowe akcesoria ceramiczne. 

Ceramika kominowa jest przede wszystkim kwasoodporna, zahartowana specjalnie na wysokie temperatury. Spokojnie przetrwa również ich wahania, a także ekstremalne warunki jak pożar sadzy, gdzie dochodzi nawet do 1000°C. Sprawdzi się przy dużej wilgoci (piece na gaz lub olej opałowy – temp. spalin 200°C) jak i przy pracy na sucho (brykiety, drewno, koks, ekogroszek, węgiel, miał węglowy – temp. spalin do 600°C). Mamy więc pewność, że trójnik ceramiczny nie popęka. Zresztą ceramika to także wyjątkowo mocny materiał, odporny na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia.

Trójnik kominowy – rodzaje, cena, gdzie kupić?

Trójnik spalinowy 45° lub 90°

Produkt uniwersalny odpowiedni do kotła lub kominka na gaz, lub paliwa stałe. Do wyboru produkty profilowane pod kątem 45° lub 90°. Dostępne w kilku wariantach średnicy od 140 do 400 mm. Wielowymiarowe możliwości to gwarancja szczelności urządzenia i pewność, że nasz komin będzie sprawnie pracował. W sklepie online kominyGT jest wiele marek do wyboru i każda w dobrej cenie!

Trójnik ceramiczny (spalinowy/wyczystkowy) do kotłów gazowych

Akcesorium dedykowane do urządzeń grzewczych na gaz z zamkniętą komorą spalania. Precyzyjnie wyprofilowany kształt zapewni odpowiednie dopasowanie, a tym samym maksymalnie szczelne połączenie z rurą ceramiczną znajdującą się w centrum komina. W naszym sklepie internetowym kominyGT kupisz trójniki odpowiednie do przewodu kominowego o średnicy 100, 140, 160, 200 mm w cenach konkurencyjnych – pamiętaj o tym!

Trójnik wyczystkowy

Komponent usprawniający pracę komina, który zapewnia w nim prawidłowy ciąg. Ten trójnik ułatwia dostęp do nagromadzonej sadzy oraz pozostałych zanieczyszczeń. Umożliwia dokładne wyczyszczenie pieca. U nas znajdziesz do wyboru akcesoria dopasowane do średnic rur 140, 160, 180, 200, 250 i 300 mm. Zobacz nasze ceny i sprawdź, ile możesz zaoszczędzić.

Zbiornik kondensatu (odskraplacz / misa kondensatu) – charakterystyka komponentu, zastosowania, cena

Elementem, który podtrzymuje cały wewnętrzny przewód kominowy, jest zbiornik kondensatu, czyli tzw. odkraplacz. Zapewnia on stabilność rury ceramicznej i odprowadza nadmiar wilgoci z komina. Ponadto wspomaga wentylację izolacji kominowej z wełny mineralnej. W związku z tym to na nim kumulują się największe obciążenia i osiadają szkodliwe substancje będące produktem ubocznym pracy urządzenia grzewczego. Szczególnie ważną częścią zbiornika jest misa kondensatu. To właśnie tu w wyniku zjawiska kondensacji (dokładniej wyjaśnimy je poniżej)  i opadów deszczu gromadzą się skropliny. Misa kondensatu znacząco wpływa na jakość i trwałość całej konstrukcji kotła i to właśnie ta część komponentu  jest szczególnie narażona na agresję substancji chemicznych. Dlatego warto postawić na ceramikę kominową, która jest odporna na szereg takich niekorzystnych czynników i doskonale sobie poradzi z zachodzącymi procesami chemicznymi. Zastosowanie odkraplacza właśnie z ceramiki zdecydowanie wzmocni i ochroni przed uszkodzeniami nasz system kominowy.

Na czym polega zjawisko kondensacji?

Podczas pracy komina - w zależności od sprawności pieca, rodzaju zasilającego go paliwa i jego umiejscowienia – może występować zjawisko kondensacji / skraplania. Spaliny „wędrując” w górę komina ochładzają się. Zmienia się wtedy stan skupienia gazów spalinowych z lotnego (gazowego) w ciecz. Następuje proces kondensacji. Finalnie przy spalaniu gazu, oleju lub innych paliw efektem ubocznym jest wydostający się dwutlenek węgla, woda oraz rozmaite substancje chemiczne. Wszystko to razem stanowi agresywny chemicznie kondensat, który powstaje w znacznych ilościach (nawet kilkanaście litrów na dobę). Ten spływa do misy i w zależności od objętości zostaje odparowany lub odprowadzony do kanalizacji. Przy urządzeniach o większej mocy wskazane jest przekierowanie kondensatu do neutralizatora.

Zbiornik kondensatu – wskazówki zastosowania

Zbiorniki kondensatu montujemy we wszystkich kominach pracujących "na mokro". W niektórych przypadkach odkraplacze sprawdzą się też w urządzeniach pracujących w trybie suchym. Tam służą do odprowadzania deszczówki nagromadzonej w wyniku intensywniejszych opadów atmosferycznych.

Zbiornik kondensatu – cena, gdzie kupić?

Przypomnijmy, że w hurtowni internetowej kominyGT kupisz odkraplacze najlepszych producentów m.in. Brata, Konekt, czy Schiedel. Skontaktuj się z nami, a wspólnie dobierzmy odpowiedni dla Ciebie produkt dopasowany do Twojego urządzenia grzewczego. Zorganizujemy też transport a wszystko w przystępnej cenie. Zdaj się na fachowców – na nas. Zadzwoń lub napisz do nas maila, zapraszamy!