Filtruj według

Zestawy naprawcze

Niewłaściwe zamontowany komin ceramiczny z czasem może popękać. W przypadku pękniętego trójnika spalinowego wystarczy zaopatrzyć się w dedykowany zestaw naprawczy. W ofercie hurtowni internetowej kominyGT znajduje się specjalistyczny klej (kit) kwasoodporny suchy (opakowanie 2 kg) oraz króciec trójnika spalinowego 45° lub 90° dostosowany do średnicy rury ceramicznej 160-250 mm (45°) lub 140-250 mm (90°) marki Brata. Skuteczność? Gwarantowana! Wybrany zestaw Brata zamówisz online w super cenie.

Podkategorie

Zestawy naprawczy Brat do ceramiki kominowej  – skład i charakterystyka produktów, cena

Przewód w kominie ceramicznym pod wpływem wysokiej temperatury spalin z kotła lub kominka ulega wydłużeniu i rozszerza się nawet o 3 mm. Dlatego wewnątrz należy zastosować odpowiednią dylatację trójnika ceramicznego. Można wykonać ją z wełny mineralnej i płyty czołowej (także z wełny). Jeśli ten krok zostanie pominięty, a trójnik po prostu zatynkowany w ścianie komina to istnieje duże prawdopodobieństwo, że komponent zwyczajnie popęka.

W tej sytuacji warto sięgać po specjalnie dedykowany zestaw naprawczy. Firma Brata produkująca kominy ceramiczne nowej generacji przygotowała również akcesoria do naprawy komina systemowego.

Zestaw naprawczy Brata

Klej suchy (kit) kwasoodporny Brata - jest polecany do łączenia poszczególnych ceramicznych elementów systemu kominowego. Opakowanie 2 kg ma postać proszkową, którą przed aplikacją miesza się z wodą do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Następnie taką półsuchą masę należy nałożyć na uprzednio przygotowaną dokładnie oczyszczoną powierzchnię. Kit jest żaroodporny i ma wysoką odporność chemiczną. Zastosowany na powierzchniach tworzy wysoce przyczepną powłokę. Po całkowitym wyschnięciu naprawiane elementy zyskują trwałe i praktycznie niezniszczalne połączenie. Klej kwasoodporny suchy Brata jest uniwersalny w zastosowaniach. Przeznaczony zarówno do urządzeń grzewczych na gaz (z zamkniętą komorą spalania), jak i kotłów na paliwa stałe z otwartym obiegiem spalania.

Króciec ceramiczny trójnika spalinowego 45° lub 90° Brata. Akcesorium służy jako element naprawczy, lub jako baza pod nowe łącze w kominach systemowych. W zależności od zapotrzebowania można dopasować króciec do trójników spalinowych nachylonych pod kątem 45° o średnicach wkładu kominowego od 160 do 250 mm. Analogicznie można też wybrać króciec dostosowany do trójników o nachyleniu pod kątem 90° i średnicy rury ceramicznej od 160 do 250 mm. Produkty są wykonane z ceramiki najlepszej jakości, co gwarantuje doskonałe, trwałe efekty przy naprawie bądź nowo budowanym kominie. Taka konstrukcja jest odporna na szkodliwe kwasy powstające podczas pracy pieca, wysokie temperatury – nie będzie pękać. Plusem jest również łatwy montaż, ponieważ są to lekkie elementy.

Zestaw naprawczy komina – jaka cena, gdzie kupić?

Przypomnijmy, że omawiane wyżej akcesoria naprawcze dedykowane do ceramicznych systemów kominowych można kupić naprawdę tanio i to w jednym miejscu – w hurtowni internetowej kominyGT. Produkty Brata znamy niemal od podszewki, bo już od dłuższego czasu współpracujemy z tym znakomitym polskim producentem. Chętnie rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości i pomożemy Ci skomponować indywidualny zestaw naprawczy na miarę Twoich potrzeb.

Atrakcyjna cena za króciec trójnika spalinowego, czy klej kwasoodporny suchy marki Brata to coś, co masz jak w banku! Zadzwoń i zamów – wspólnie załatwimy wszelkie formalności. Zapewniamy również transport na terenie całego kraju. Z nami warto robić budowlane interesy. Zobacz jakie to proste, zapraszamy!