Jawar Nord fi 180 czterowarstwowy komin ceramiczny do domów energooszczędnych
 • Jawar Nord fi 180 czterowarstwowy komin ceramiczny do domów energooszczędnych
 • Jawar Nord fi 180 czterowarstwowy komin ceramiczny do domów energooszczędnych

4-warstwowy komin ceramiczny do kominka, kozy – Jawar Nord fi 180

2 677,37 zł
Brutto

{{info_jawar}}

{{info_total}}

Średnicawkład ceramicznyEkogroszekpelletpaliwopaliwopaliwowentylacjaOtulina

Budujesz dom energooszczędny? Ten komin jest dla Ciebie.

Zapewniamy darmowy transport i rozładunek na terenie Polski.

Opcje produktu
Wysokość
Powiększenie komina
Akcesoria kominowe
 
Górna wyczystka
 
 
Płyta przykrywająca
 
  
  Ilość:
Wysokość
Powiększenie komina
Akcesoria kominowe
Ilość

{{jawar_transport}}

{{info_total_long}}

Jawar Nord 180 to czterowarstwowy ceramiczny system kominowy przeznaczony do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych paliwami stałymi. Sprawdza się doskonale w budownictwie pasywnym (energooszczędnym) oraz klasycznym.

Ø 180 / JAWAR NORD / PALIWA STAŁE / DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Jawar Nord to komin inny niż wszystkie! Jest bardzo energooszczędny. Środek to rura z ceramiki izostatycznej, wokół niej jest otulina. Całość zamknięta w pustaku perlitobetonowy. Pomiędzy rurą z ociepleniem a pustakiem tworzy się pusta przestrzeń, którą dostarczane jest powietrze niezbędne w procesie spalania. Można zatem komin Nord stosować do kotłów z zamkniętą komorą spalania.

Komin ceramiczny Jawar Nord fi 180

Jawar Nord to nowoczesny komin systemowy znanej i cenionej polskiej firmy oparty na izolowanym wkładzie z ceramiki izostatycznej. Proces produkcji ceramiki izostatycznej polega (w dużym uproszczeniu) na: usunięciu z materiału wody, sprasowaniu i wypaleniu. Taki proces eliminuje mikropory i wpływa znacząco na wytrzymałość wkładu kominowego.

O zaletach ceramiki izostatycznej można przeczytać tutaj: >>> ceramika izostatyczna Jawar

Komin Jawar Nord 180 mm - wymiary:

Komin ceramiczny Nord 180 mm - wymiary pustaków

Komin Jawar Nord jest kominem czterowarstwowym. Składa się z: wkładu ceramicznego (ceramika izostatyczna), otuliny (izolator), kanału powietrznego (do zasilania paleniska w tlen) oraz obudowy (perlitobetonowy). Taki rodzaj budowy komina pozwala na dostarczenie powietrza do kotła z zewnątrz budynku (tlen nie jest pobierany z pomieszczenia w którym stoi kocioł). Daje to możliwość umieszczenia kotła w niemalże dowolnym miejscu. Gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania paleniska oraz zwiększa ekonomię eksploatacji. Idealnie sprawdza się w budownictwie pasywnym.

Jawar Nord to czterowarstwowy system kominowy przeznaczony do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych paliwami stałymi, nadający się zarówno do budownictwa tradycyjnego, jak i pasywnego. Zaletą tego systemu jest nie tylko odprowadzanie spalin, ale także doprowadzanie powietrza do urządzenia grzewczego w sposób grawitacyjny.

W czasie pracy urządzenia grzewczego takiego jak np. wkład kominkowy powstaje podciśnienie, dzięki któremu poprzez specjalne podłączenie kominka z kominem zasysane jest powietrze do spalania. Takie rozwiązanie nie powoduje wychładzania mieszkania tak jak w przypadku doprowadzenia powietrza z zewnątrz, jest także bezpieczne dla użytkowników, gdyż zapewnia stały dopływ tlenu do komory spalania. Pracujące urządzenie grzewcze nie pobiera powietrza do spalania z pomieszczenia w którym się znajduje, dzięki czemu tworzy integralny system grzewczy.

System kominowy Jawar Nord wyposażony jest w szereg istotnych akcesoriów podnoszących żywotność komina, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo pracy systemu kominowego. Właśnie w trosce o bezpieczeństwo do trójnika wyczystkowego zastosowaliśmy dodatkowe uszczelnienie w postaci dekla wyczystki oraz izolowane drzwiczki rewizyjne, które skutecznie zabezpieczają system kominowy przed działaniem wysokich temperatur w przypadku pożaru sadzy.

Zastosowany w standardzie łącznik czopucha ze sznurem zapewnia kompensacje w przypadku rozszerzalności elementów podłączeniowych. Sercem systemu Jawar Nord jest rura ceramiczna Jawar produkowana w technologii prasowania izostatycznego charakteryzująca się wytrzymałością na wysokie temperatury, częste ich zmiany, a także niską nasiąkliwością.  Duża ilość przemyślanych rozwiązań, a także zastosowanie ceramiki produkowanej w nowatorskiej technologii prasowania izostatycznego stawia system kominowy Jawar Nord jako lidera wśród systemów kominowych.

Komin ceramiczny Jawar Nord - wykaz elementów:

 • pustaki kominowe
 • trójnik spalin
 • trójnik wyczystkowy
 • rury ceramiczne izostatyczny izolowane
 • obejmy dystansowe
 • przyłącze powietrza
 • łącznik ze sznurem
 • drzwiczki izolowane
 • dekiel
 • odskraplacz
 • płyta czołowa
 • kit kwasoodporny
 • szablon do nakładania zaprawy
 • stożek ceramiczny komina + szalunek tracony
 • kratka wentylacyjna górna
 • przysłona

Jawar nord - elementy systemu kominowego

Jaw Nord 18

Data sheet

Producent
Jawar
Wkład
Ceramiczny
Średnica
ø 180
Otulina (ocieplenie)
Wełna mineralna
Gwarancja
30 lat
Waga
69 kg / 1 mb
Wymiary pustaka (zewnętrzne)
36 x 36 cm
Temperatura spalin
60°C - 600°C
Polecany do kotła na:
Paliwa stałe
Wysokość pustaka
33 cm
Ilość wentylacji
0 (bez) wentylacji
System
Jawar Nord

Prawdopodobnie możesz potrzebować również:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Jawar Nord 180

Średnicawkład ceramicznyEkogroszekpelletpaliwopaliwopaliwowentylacjaOtulina

Budujesz dom energooszczędny? Ten komin jest dla Ciebie.

Zapewniamy darmowy transport i rozładunek na terenie Polski.

Napisz swoją opinię