Ceramiczne kominy systemowe Plewa

Kominy Plewa Kominy systemowe ceramiczne Plewa z unikatową kształtką kominową o przekroju kwadratowym. Wśród bogatej oferty kominów Plewa znajdziesz coś dla siebie. Proponujemy kominy uniwersalne z serii Plewa Uni FU, systemy do odprowadzania spalin z kominków, kuchni i kóz z serii Plewa Uni Fe, a także kominy do kotłów kondensacyjnych na gaz Las i Las Plus. Każde z rozwiązań jest niepowtarzalne i unikatowe. Doskonałe technicznie, a z naszymi niskimi cenami (nie do pobicia!) dodatkowo kupisz Plewę po prostu tanio. 

Kominy Plewa - charakterystyka:

W systemach kominowych niemieckiej marki zastosowano unikatową kształtkę ceramiczną (patent należy do firmy) o przekroju kwadratowym. Dlatego w przypadku tych kominów nie stosujemy pojęcia średnica wkładu kominowego, a używamy frazy przekrój wkładu ceramicznego. Aby jakoś przełożyć wartości pola przekroju przewodu dymowego podajemy odpowiedniki średnic dla kominów Plewa. Przy okazji ujawniamy jakie przekroje kominów znajdują się w ofercie firmy:

  • przekrój kształtki ceramicznej 12/12 = fi 140
  • przekrój kształtki ceramicznej 14/14 = fi 160
  • przekrój kształtki ceramicznej 16/16 = fi 180
  • przekrój kształtki ceramicznej 18/18 = fi 200
  • przekrój kształtki ceramicznej 20/20 = fi 220
  • przekrój kształtki ceramicznej 25/25 = fi 280

Unikatowy kształt kwadratowych rur kominowych Plewa to nie wszystko. Ich komin, mimo identycznej funkcjonalności jak czołowych polskich i europejskich producentów systemów kominowych oraz podobieństw w użytych materiałach (ceramika, keramzyt, stal), wyróżnia się niespotykanymi rozwiązaniami technicznymi. I tak w kominach uniwersalnych (komin Plewa Uni Fu) oraz kominach do kondensacyjnych kotłów gazowych (Plewa Uni Las oraz Plewa Uni Las Plus) zastosowano szkliwioną (glazurowaną) powłokę wewnątrz rury ceramicznej. Inżynierowie i projektanci czuwający nad prawidłowym procesem produkcji znaleźli też kilka interesujących rozwiązań m.in. przy zakończeniu kominów, a także przy przyłączu spalin w kominach do kotłów na paliwa stałe -polecanych zwłaszcza do kominków - Plewa Uni Fe.

Każdy z systemów kominowych Plew bardzo szczegółowo opisujemy, prezentujemy na stronach produktu łącznie z dużymi zdjęciami każdego z elementów komina. Obszerny artykuł o rozwiązaniach kominowych marki znajdziesz tutaj. Oferujemy darmowy transport i rozładunek przy spełnieniu minimum logistycznego (zakup dowolnych produktów Plewa za minimum 2050 zł brutto). 

Systemy kominowe Plewa objęte są dożywotnią gwarancją producenta.

Krótki przegląd kominów Plewa:

Wymiary kominów Plewa (pustak keramzytobetonowy):

  • bez wentylacji: 36 x 36 cm, 38 x 38 cm, 40 x 40 cm, 46 x 46 cm, 49 x 49 cm, 55 x 55 cm
  • z wentylacją: 36 x 50 cm, 38 x 52 cm, 40 x 54 cm, 43 x 57 cm

Strona producenta: www.plewa.net.pl

Kontakt do naszego opiekuna w firmie Plewa: Marcin Nietupski tel. 512 328 128