

Komin ceramiczny (systemowy) Schiedel Rondo Plus 250 . Izolowany, uniwersalny. Polecany do kotłów z podajnikiem na ekogroszek, pellet oraz do kominków i kóz w salonie. Wysokość: 4-15 m. Bez wentylacji.
Dostawa i rozładunek GRATIS.
Komin uniwersalny (na wszystkie paliwa) ceramiczny do kotłów o dużej mocy Schiedel Rondo Plus 250 mm. System kominowy izolowany do postawienia również na zewnątrz budynku. Szukasz innego systemu? Zobacz w zakładce komin Schiedel.
Ø 250 / SCHIEDEL RONDO PLUS / UNIWERSALNY
Zdarza się, że istnieje potrzeba odprowadzenia spalin z kotła o dużej mocy. Schiedel jest gotowy na takie zdarzenia doskonale. Firma proponuje ceramiczny system kominowy o średnicy 250 mm z serii Rondo Plus. Komin, jak wszystkie z tej linii, zawiera głęboki odskraplacz, wkład ceramiczny i izolację.
Rondo Plus 25 to komin uniwersalny z wkładem ceramicznym na wszystkie paliwa.
Ze względu na okazjonalne zapotrzebowanie na ten typ komina termin realizacji może ulec wydłużeniu. Prosimy przed zamówieniem zapytać telefonicznie o dostępności i terminie realizacji.
Znacie to powiedzenie - "duży może więcej" albo "rozmiar nie ma znaczenia"? W przypadku kominów pierwsze jest prawdziwe, drugie zdecydowanie błędne. Kotły o dużej mocy potrzebują dużej średnicy i dużych wysokości komina aby bezpiecznie i efektywnie odprowadzić spaliny. Z ciekawości sprawdziliśmy wykres z parametrami kominów Schiedela. Nominalnie komin Rondo Plus 25 o wysokości 10 metrów może obsłużyć kocioł o mocy 70-100 kW. A to już naprawdę sporo. Takie dane wyczytaliśmy z diagramu dla spalania pelletu przy założeniu, że gazy wylotowe osiągają 190 st. C. Tu link do innych diagramów na stronie Schiedel.
Budowa i wymiary Schiedel Rondo Plus 25:
Komin posiada wkład ceramiczny wypalony w temperaturze 1200 st. C. Firma słynie z jednych z najlepszych na rynku europejskich wkładów kominowych. Są mocne, trwałe, odporne na czynniki żrące występujące w spalinach. Cechują się dużą wytrzymałościowy na ściskanie (25 MPa) i gładka powierzchnią, która zmniejsza osadzanie sadzy.
Wentylowana warstwa izolacyjna. Przestrzeń pomiędzy pustakiem a ceramiką wypełniona jest specjalną wełną mineralną, która stanowi ocieplenie komina. Jej zadaniem jest zapobieganie zbyt szybkiemu wychładzaniu szachtu i utrzymywanie stałego ciągu kominowego. Jest to niezwykle ważne w przypadku urządzeń grzewczych niskotemperaturowych (np. na pellet czy ekogroszek). Niska temperatura spalin na wylocie powoduje, że cały wkład ceramiczny nagrzewa się wolniej. Bez ocieplenia być może nie osiągnął by optymalnych parametrów. We wspomnianych wyżej kotłach izolacja to wyposażenie niezbędne.
Pustak kominowy. Stanowi szkielet komina. Jest mocny i trwały o dużej wytrzymałości na ściskanie. W pustaku producent przewidział 4 otwory wentylujące, które w połączeniu z dolna kratką wentylacyjną przewietrzają izolację nie dopuszczając do jej zawilgocenia. Materiał wykorzystany do produkcji pustaków kominowych to keramzytobeton - prawdziwy twardziel w świecie budowlanym.
Zbiornik kondensatu. Nazywany też odskraplaczem lub ściekiem kondensatu. Służy do odprowadzania skroplin, które wytracają się ze spalin. Ważne, aby jego odpływ był podłączony do kanalizacji - istotne zwłaszcza przy kotłach kondensacyjnych z otwartą komorą spalania.