Kominy ceramiczne Jawar z wkładem z ceramiki izostatycznej

Jawar - jeden z najbardziej znanych i największych polskich producentów kominów systemowych. Synonimiami nazwy Jawar są: najwyższa jakość, innowacyjność, rozwinięta technologia, najwyższa półka. I można by tak jeszcze długo.... przy czym kominy są stosunkowo tanie!

Kominy Jawar oparte są na ceramice izostatycznej i słyną z trwałości i zaawansowanej technologii produkcyjnej. Co ciekawe firma produkuje każdy element kominów we własnym zakresie - od pierwszego pustaka po daszek na końcu wylotu rury! 

Kominy Jawar

Kominy sygnowane znakiem Jawar to przede wszystkim Jawar Uniwersal Plus - jak sama nazwa wskazuje komin uniwersalny.  W naszych domach przyda się perzy urządzeniach grzewczych niskotemperaturowych (kotły na pellet, ekogroszek) oraz kominkach i piecach węglowych. Kominem na paliwa gazowe - kondensacyjne - będzie Jawar K. Do domów pasywnych i energooszczędnych producent zaproponował Jawar Nord. Ciekawym rozwiązaniem jest izolowany ceramiczny komin Jawar Cerastal w stalowej obudowie - świetnie sprawdzi się na zewnątrz budynku, gdy zachodzi taka konieczność . Komin ten jest bardzo trwały i bardzo estetyczny. Jawar to również akcesoria kominowe i pustaki wentylacyjne.

Istnieją dwa podstawowe wyróżniki kominów Jawar na tle konkurencyjnych rozwiązań. Pierwszym z nich jest wspomniana wcześniej ceramika izostatyczne. Drugim - wprowadzona wiosną 2018 roku obudowa kominów w postaci lekkiego pustaka perlitobetonowego, który nie tylko zmniejsza masę komina, ale również poprawia parametry termoizolacyjne. Perlit jest znaczni lżejszy i „cieplejszy” od powszechnie stosowanego keramzytu.

Średnice kominów Jawar: 80, 120, 160, 180, 200, 250 mm

Wymiary kominów Jawar: 36 x 36 cm, 48 x 48 cm, 50 x 36 cm, 54 x 36 cm, 40 x 40 cm, 54 x 40 cm

Strona producenta: www.jawar.com.pl

Kominy uniwersalne Jawar Komin do kominka Jawar Kominy do kotłów na gaz Jawar Pustaki wentylacyjne Jawar