Filtruj według

Producent

Producent

Średnica

Średnica

Polecany do kotła na:

Polecany do kotła na:

Otulina (ocieplenie)

Otulina (ocieplenie)

Ilość wentylacji

Ilość wentylacji

Wkład

Wkład

System

System

Tani komin systemowy bez wentylacji - wkład stalowy lub ceramiczny

Dlaczego komin pojedynczy (spalinowy, bez wentylacji) jest tani? Ponieważ pustak, w którym znajduje się wkład - do wyboru ceramiczny lub stalowy - pozbawiony jest dodatkowych szachtów wentylacyjnych. Ma to wpływ na jego rozmiar i wagę, a zatem na ilość materiału potrzebnego do jego wytworzenia. Stąd niższa cena w porównaniu z kominami systemowymi z wentylacją.

Wszędzie tam, gdzie stawiamy kominy na zewnątrz budynku lub domu przyda się tani komin spalinowy. Montowanie przewodów wentylacyjnych w kominie zewnętrznym mija się z celem. Jedna uwaga - taki komin powinien być zaopatrzony w wełnę mineralną dla kotłów opalanych paliwami stałymi. Czyli - jeżeli chcesz postawić komin dla kotła na ekogroszek albo kominka - wybierz komin uniwersalny. Nie dotyczy to kominów do kotłów gazowych, które izolacji wręcz powinny być pozbawione. 

Idea kominów systemowych pojedynczych bez wentylacji

Najczęściej takie kominy stosowane są w domach z wentylacją mechaniczną często połączoną z odzyskiwaniem ciepła (rekuperacja). Przydają się również przy remoncie i wymianie starego systemu kominowego na nowy oraz w instalacjach kominowych stawianych na zewnątrz domu. Właściwie każdy producent w swojej ofercie ma  komin bez wentylacji począwszy od komina do kominka Schiedel Rondo, poprzez Jawar Uniwersal Plus i choćby Hoch Standard, aż po Konekt Uni. To po prostu systemy kominowe pierwszego wyboru?

A co jeśli jednak będziesz potrzebował wentylacji? Nic prostszego. Oferujemy komin z wbudowaną wentylacją oraz idealnie dopasowane do każdego komina systemowego tanie pustaki wentylacyjne.

Podkategorie