Filtruj według

Producent

Producent

Średnica

Średnica

Polecany do kotła na:

Polecany do kotła na:

Otulina (ocieplenie)

Otulina (ocieplenie)

Ilość wentylacji

Ilość wentylacji

Wkład

Wkład

System

System

Komin systemowy do kotłów na węgiel, koks, orzech z wkładem ceramicznym

Komin systemowy z wkładem ceramicznym dominuje w rozwiązaniach kominowych dla kotłów na paliwa stałe takie jak węgiel, koks czy orzech. Jest systemem tanim, szybkim w budowie, a wkład ceramiczny gwarantuje bezpieczeństwo i trwałość komina. My dokładamy dobrą cenę i darmowy transport. Perfekcyjnie, nieprawdaż?

Komin dobiera się do pieca. Ale kto montuje piec przed postawieniem komina? Już na etapie projektowania domu trzeba przemyśleć sprawę ogrzewania i dobór rozwiązań. Jeśli planujesz wykorzystać jako źródło ciepła węgiel, koks lub orzech to mamy dla ciebie idealny komin systemowy skrojony niemalże na miarę do tego typu pieców. Są to kominy z trwałym i bezpiecznym wkładem ceramicznym.

Spalający się węgiel wytwarza spaliny o wysokiej temperaturze, co po pierwsze eliminuje z systemu kominowego konieczność montażu odkraplacza, inaczej zwanego ściekiem kondensatu oraz wyklucza obecność wełny mineralnej jako otuliny i izolacji wkładu ceramicznego. Całość składa się na świetną cenę komina skrojonego na miarę wymagani kotłów na paliwa stałe.

Przegląd kominów ceramicznych na węgiel, koks, orzech:

Kominy te nazywamy systemami do kotłów na paliwa stałe suche, do których zaliczamy, obok powyższych, również drewno i brykiet. Jednym z najbardziej popularnych jest cieszący się zasłużoną renomą komin Schiedel Rondo. Wśród polskich producentów wyróżniają się kominy Brata Standard, Konekt Basic, Hoch Standard, również należący do Schiedla Wulkan C, Zapel ECO L. Co ciekawe jeden z największych polskich producentów kominów firma Jawar nie oferuje typowego komina do węgla. Alternatywą jest czterowarstwowy Jawar Nord (choć ten z kolei to typowy komin do kominków) lub wszechstronny Jawar Uniwersal Plus.

Jedną z ciekawszych propozycji kominowych wydaje się być komin ceramiczny Schiedel Stabil, który jest systemem pośrednim między Rondem a Rondem Plus. Jest izolowany i posiada niewielką misę zbiornika kondensatu. Nazywamy go kominem "pół-uniwersalnym".

Cechy systemów kominowych z wkładem ceramicznym na paliwa stałe:

  • mocny, trwały i wytrzymały wkład ceramiczny
  • zastosowanie do kotłów na węgiel, koks, orzech oraz drewno i brykiet (paliwa stałe suche)
  • świetny do pieców węglowych, kuchni, kóz
  • średnice kształtki ceramicznej: 160, 180, 200, 250, 300, 350 i 400 mm
  • ekonomiczny
  • darmowy transport i rozładunek
  • gwarancja 30 lat (Schiedel, Brata, Hoch, Jawar, Wulkan, Zapel) ; 50 lat (Konekt)

Podkategorie