Filtruj według

Izolacja kominowa, drzwiczki, mocowania, akcesoria kominowe | cena

Systemy kominowe to zbiór kompatybilnych elementów, które prawidłowo połączone razem tworzą funkcjonalny i bezawaryjnie działający komin systemowy. Drobniejsze akcesoria uzupełniające taki zestaw to m.in. izolacje (wełny mineralne szklane), drzwiczki wyczystkowe (rewizyjne), kratki wentylacyjne, kleje kwasoodporne zaprawy i uszczelniacze, sznury ceramiczne, zakończenia komina, zakończenie typu strażak, stopka kominowa. W sklepie internetowym kominyGT oferujemy akcesoria sprawdzonych producentów tj. Brata, Konekt, Schiedel, Jawar, Hoch, Plewa, Wulkan, Zapel. Zamawiasz wszystko w jednym miejscu online (lub telefonicznie) i w atrakcyjnej cenie.  Sprawdź, jak to działa, zapraszamy!

Podkategorie

Dostępne akcesoria uzupełniające do komina systemowego

Prezentowane tu komponenty stanowiące uzupełnienie systemu kominowego zostały stworzone z wysokiej jakości materiałów. Zaprojektowane w najdrobniejszym szczególe, precyzyjnie wykonane usprawnią pracę każdego komina. W szczególności polecamy akcesoria marki Brata i Konekt, ale na specjalne życzenie sprowadzimy dla Ciebie także produkty Schiedel, Jawar, Hoch, Plewa, Wulkan, czy Zapel.

Wełna mineralna szklana (izolacja kominowa)

Przypominamy, że do izolacji kominów nie zaleca się stosować wełny budowlanej. Odpowiednia wełna do komina musi być odporna na działanie wysokich temperatur, a zależy to przede wszystkim od zastosowanego lepiszcza i jej gęstości. Dla systemów kominowych optymalna gęstość wełny to ok. 60 kg/m3. Istotny jest również welon szklany – to on utrzymuje odpowiedni kształt wełny podczas pracy komina.

Rola wełny mineralnej w kominie:

  • Izolacja termiczna – dzięki wełnie nie nagrzewa się obudowa zewnętrzna komina, co zmniejsza ryzyko jej popękania, czy odprysków lub przebarwień farby. Przewód kominowy dużo szybciej się nagrzewa i wolniej wychładza, a dobrze nagrzany zapewnia sprawniejszy przepływ spalin (ciąg) w kominie.
  • Poprawa ciągu – oznacza to mniejsze ryzyko kondensacji pary wodnej. Jest to niekorzystny proces, w którym powstaje tzw. kondensat, czyli agresywny chemicznie płyn, który działa destrukcyjnie na trwałość komina systemowego.
  • Izolacja akustyczna – wełna skutecznie tłumi uciążliwe hałasy (szumy i dudnienie) powstające podczas pracy urządzenia.
  • Wytrzymałość na odkształcenia – wewnętrzny przewód ceramiczny zwykle zmienia swoje wymiary na skutek panującego tu wysokiego ciśnienia i różnic temperaturowych. Elastyczna otulina z wełny zapewni kompensację powstających różnic w rozszerzalności cieplnej, stabilizując pod tym względem całą konstrukcję komina.

Drzwiczki wyczystkowe (rewizyjne)

To element ułatwiający dostęp do wyczystki komina, czyli miejsca, gdzie kumuluje się sadza oraz inne zanieczyszczenia. Drzwiczki wykonano ze stali nierdzewnej, co znacznie przedłuża ich trwałość. Jest to praktyczne i niezwykle skuteczne rozwiązanie, które przy okazji również wygląda bardzo estetycznie.

Kratki wentylacyjne

Są odpowiednio wyprofilowane, wykonane ze stali nierdzewnej zapewniają swobodny przepływ powietrza wewnątrz komina. W ten sposób zostaje zwiększona efektywność ciągu kominowego. Stalowe komponenty są odporne na wysokie temperatury. Są też znacznie trwalsze i mocniejsze niż ich plastikowe odpowiedniki. Kratki wyposażono w motylki montażowe, które znacznie usprawniają montaż. Założysz je samodzielnie bez większego problemu.

Kleje kwasoodporne, uszczelniacze i zaprawy 

Są przydatne zarówno na etapie montażu komina, jak i w sytuacji awaryjnej przy wszelkich ewentualnych naprawach systemu. To specjalistyczne komponenty dedykowane pod konkretne urządzenia grzewcze. 

Gotowy do bezpośredniego użycia klej plastyczny do ceramiki (opakowanie 2 kg) przeznaczony do kotła na paliwa stałe z otwartą komorą spalania. Polecany szczególnie w zestawach naprawczych kominów ceramicznych klej kwasoodporny (kit) w postaci proszku (opakowanie 2 kg). Produkt aplikuje się na powierzchnie po wymieszaniu z wodą w odpowiednich proporcjach. Tworzy on niezwykle trwałe łączenie, które jest odporne na wysokie temperatury (żaroodporne) i agresywny chemicznie kondensat wydostający się podczas pracy pieca. Kit jest odpowiedni zarówno do kotłów gazowych (z zamkniętym obiegiem spalania), jak i do urządzeń na paliwa stałe (z otwartą komorą spalania). Brata oferuje również klej do ceramiki gazowej w postaci płynnej Turbo SEALANT (obj. 310 ml), uszczelniacz kauczukowy w tubce (obj. 60 ml). Niemal każdy producent systemów kominowych oferuje specjalistyczne kleje do ceramiki i pustaków kominowych.

Sznury ceramiczne (glinokrzemianowe)

Akcesorium przydatne przy wykonywaniu dylatacji pomiędzy czopuchem a trójnikiem spalinowym. Stanowi tam wypełnienie i uszczelnienie (izolację). Przykładowo firma Brata oferuje sznury o grubości Ø 10 mm.

Gdzie kupić akcesoria uzupełniające do komina systemowego / Jaka cena?

Raz jeszcze przypomnijmy, że w hurtowni internetowej kominyGT kupisz wszelkie niezbędne do prawidłowej pracy komina elementy uzupełniające. U nas zakupu dokonujesz całkowicie online, nie wychodząc z domu bez skomplikowanych formalności. Po prostu dzwonisz lub piszesz, a my zajmujemy się całą logistyką, bo zapewniamy również transport na terenie całej Polski. Nie wiesz, czy dane akcesorium w 100% będzie pasować do Twojego komina? Spokojnie – pomożemy! Nie tylko sprzedajemy towar, ale również chętnie doradzimy. Mamy jeszcze dla Ciebie bonus – to nasze ceny, które są naprawdę konkurencyjne, krótko mówiąc – opłacalne dla Ciebie. Zatem jeśli właśnie stawiasz komin, nie odkładaj tego na później i dokup potrzebne komponenty. Działaj od razu, skoro jest okazja kupić coś taniej. Zapraszamy!