Kominy ceramiczne uniwersalne systemy kominowe Brata

Komin uniwersalny Brata

Ceramiczne kominy uniwersalne marki Brata to jedne z najczęściej wybieranych systemów kominowych przez klientów sklepu online z systemami kominowymi kominyGT.pl. Ich zaletą jest możliwość podłączenia komina do niemalże dowolnego kotła. Zatem niezależnie czy masz kominek, czy kocioł z podajnikiem na pellet - komin uniwersalny Brata z powodzeniem go obsłuży.

Podstawowe wyróżniki kominów uniwersalnych Brata to, oprócz oczywistego wkładu z ceramiki, wełna izolująca, która umieszczana jest w przestrzeni pomiędzy rurami ceramicznymi a pustakiem kominowym. Otulina wykonana jest z niepalnej wełny mineralnej, a jej podstawowym zadaniem jest niedopuszczenie do zbyt szybkiego wystudzenia komina. To niezwykle ważny parametr przypadku niskotemperaturowych kotłów z podajnikiem na ekogroszek, pellet czy biomasę. Kominy uniwersalne wyposażone są również w głęboki zbiornik kondensatu, który ma jest ceramiczną misą będącą kolektorem odskroplin zaopatrzoną w wyjście do podłączenia odpływu bezpośrednio do kanalizacji.

Podsumowując. Komin uniwersalny Brata obsłuży kotły na dowolne paliwo, choć my w szczególności polecamy go do kotłów z podajnikiem (pellet, biomasa, ekogroszek). Doskonale sprawdzi się przy urządzeniach grzewczych na paliwa stałe czyli: węgiel, drewno, brykiet, a także w przypadku kotłów na gaz i oleje opałowy - ale tylko tych z otwartą komora spalania. Do typowych gazówek polecamy dedykowane do nich ceramiczne kominy systemowe do kotłów kondensacyjnych. Szerzej opisujemy parametry kominów uniwersalnych na naszym blogu kominowym. Szczegóły znajdują się w artykule dotyczącym uniwersalności kominów. Warto przeczytać zwłaszcza, jeśli dom będziemy opalać gazem.

Kominy uniwersalne Brata: