Filtruj według

Wkłady stalowe kwasoodporne i żaroodporne - kształtki, rury, trójniki

Z nami komin stalowy złożysz jak układankę. Właściwie możesz dokupić dowolny element komina: wkład kominowy, rurę stalową kwasoodporną albo żaroodporną, trójnik stalowy, odkraplacz, regulatory ciągu. Ważne, aby kompletować całość od jednego producenta np. firmy Jawar, tak aby całość doskonale pasowała. Myślimy, że i cena też będzie zadowalająca.

Wkłady kominowe stalowe

Najpierw podzielmy wkłady kominowe na kwasoodporne i żaroodporne. Te pierwsze sprawdzą się wyśmienicie w przypadku kotłów opalanych gazem, te drugie dodatkowo można zastosować w piecach opalanych paliwami stałymi, gdzie temperatura spalin dochodzi nawet do 600°C. Dla wkładów kwasoodpornych ten próg jest niższy i mieści się w przedziale od 200 do 450°C. 

Kolejny podział to rodzaj zastosowanych połączeń. Kiedy w rurze znajdziemy uszczelkę mówimy o wkładach do kotłów kondensacyjny. Mamy wtedy zapewnioną szczelność i trwałość połączeń. Zwykle wkłady pozbawione są tego typu uszczelek choć ich połączenia kielichowe też tworzą hermetyczny zrost. Są też wkłady izolowane, które zbudowane są z trzech warstw - stal - izolacja - stal. Te kominy mogą stanowić niezależne i wolnostojące systemy kominowe. Dalej - przekrój wkładów: okrągły i owalny. I na koniec wkłady turbo - rura w rurze z pustka pomiędzy dostarczającą powietrze do kotła gazowego z zamknięta komora spalania.

Grubość i rodzaj blachy stalowych wkładów kominowych.

Grubość stali wkładu to zazwyczaj od 0,5 mm do 1,00 mm. Przy wkładach kwasoodpornych mogą być to wartości z dolnego zakresu tego przedziału. Kominy żaroodporne - do pieców na palia stałe wymagają grubszej blachy. Typ stali to najczęściej: 1.4301, 1.4404, 1.4509, 1.4521, 1.4828. Przy każdym stalowym elemencie komina podajemy wartość tego parametru. Warto wiedzieć, że parametr ten jest ważny dla fragmentu, który ma bezpośredni kontakt ze spalinami; obudowy nie potrzebują stali aż tak wysokiej jakości.

Podkategorie

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz