Kominy ceramiczne i stalowe wkład kominowy o średnicy 80 mm

Wkład kominowy o średnicy 80 mm to przede wszystkim kominy stalowe i kominy ceramiczne do kotłów gazowych kondensacyjnych. Pytasz czy to dobre kominy? Naszym zdaniem najlepsze. I zawsze w świetnych cenach.

Średnica wkładu ceramicznego lub stalowego 80 mm to terytorium kominów na kotły gazowe kondensacyjne (z zamknięta komorą spalania). Do tego typu pieców, nawet o sporych mocach,m w domach jednorodzinnych w zupełności wystarcza. Do każdego innego paliwa ich średnica jest zbyt mała aby wytworzyć spodziewany ciąg kominowy. Zatem ani węgla, ani drewna ani pelletu komin ten nie obsłuży. Tylko gaz i oleje opałowy.

Rożnica między kominem ceramicznym a kominem stalowym to rodzaj materiału, z którego wykonany jest centralny wkład. Funkcja pozostaje identyczna. W ofercie i w dobrej cenie posiadamy ceramiczny komin fi 80 Jawar K z ceramiką izostatyczną, oraz komin stalowy Brata Ferro Turbo fi 80. Każdy z nich, Jawar czy Brata, to dobry, wręcz bardzo dobry komin, dostępny w równie zadowalających cenach. Oba dostępne są w pustakach zarówno bez wentylacji jak i z 1, 2 lub 3 wentylacjami. Co ciekawe pustak kominowy Brata, stanowiący obudowę systemu, wykonany jest z keramzytobetonu. Jawar natomiast wprowadził pustak perlitobetonowy, który jest lżejszy i bardziej energooszczędny, a przy tym równie wytrzymały jak ten wykonany z keramzytu.

W tym dziale prezentujemy również kominy i wkłady kominowe o średnicy mniejszej niż 80 mm. Czyli choćby wkłady stalowe kwasoodporne i żaroodporne o średnicy 60 mm. Zapraszamy.

Podkategorie