Kominy Brata i szalunek tynkarski

W: Technika kominowa Odsłon: 1397

Szalunek tynkarski w kominach Brata to nic innego jak kawałek styropianu o kształcie zbliżonym do dwóch połączonych walców (mniejszego i większego). Jak powiedział przewodniczący komisji patentowej, oceniającej przydatność szalunków Brata dla ludzkości, że jest to rozwiązanie: "bardzo proste i jednocześnie genialne". I my podpisujemy się pod tym stwierdzeniem! Szalunek tynkarski - przypomnijmy: wchodzi w skład elementów dostarczanych wraz z każdym ceramicznym kominem systemowych tej marki - jest elementem zabezpieczającym komin przed błędnym montażem. Warto zatem sięgnąć po komin Brata.

Zabezpieczenie kominów Brata przed uszkodzeniem

Komin wybudowany, dom postawiony, plazma na ścianie. Kawa na ławie, chłodno za oknem czas napalić w kominku. Piękne okoliczności domowej przyrody zakłóca trzask! Pękł trójki w kominie... Kto przeżył solidną awarię w domu ten wie, że takie zdarzenie może skutecznie popsuć humor na resztę dnia. Telefon w dłoń i dalej z pretensjami do producenta, sprzedawcy, wykonawcy, wszystkich świętych, rodziny i znajomych królika.

Szalunek tynkarski do trójników kominów Brata (Standard, Uniwersal i Premium) to genialne w swojej prostocie (i opatentowane przez firmę Brata) zabezpieczenie trójnika wyczystkowego i spalinowego przed nieprawidłowym zamontowaniem tych kluczowych elementów w systemie kominowym. Szalunki są umiejscowione w trójnikach i powinny w nich zostać do końca montażu komina. Producent zaleca ich zdjęcie dopiero po wykonaniu tynków. Są tak skonstruowane, że zapewniają pozostawienie przerwy pomiędzy króćcami trójników a pustakiem i zabezpieczają przed dostaniem się w to miejsce zaprawy. Dzięki temu przerwa dylatacyjna zostaje zachowana – a jej brak to przyczyna 90% uszkodzeń i reklamacji komina!

Szalunek zabezpiecza również trójniki podczas transportu chroniąc newralgiczne, wystające elementy trójników. 

Zatem inwestorze – sprawdź, czy Twój wykonawca używa prawidłowo szalunków tynkarskich! Nie masz szalunków w swoim systemie? Kup komin Brata na naszej stronie – są w każdym kominie!

Komentarze