Schiedel Rondo Plus - klasyka gatunku

W: Technika kominowa Odsłon: 1556

Jednym z najpopularniejszych produktów marki Schiedel jest system kominowy Rondo Plus. Do wyboru są wkłady ceramiczne o średnicy od 14 cm aż do 40 cm. Dzięki zastosowaniu pustaków, rury ceramicznej, aluminiowych drzwiczek wyczystki oraz świetnie wykonanej izolacji z wełny mineralnej, posiada on gwarancje na 30 lat. Komin jest łatwy w montażu dzięki dokładnej instrukcji oraz dołączonemu szablonowi, który ułatwia wycinanie otworów w pustakach. Rondo Plus to komin, który można postawić zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Komin występuje w różnych wariantach. Oprócz średnicy możliwość wyboru dotyczy również kanałów wentylacyjnych wbudowanych w komin. W ofercie znajdują się kominy bez wentylacji, z pojedynczą wentylacją oraz z podwójną (izolowaną) – wtedy otrzymujemy komin Rondo Thermo Plus.

Bezpieczeństwo komina Rondo Plus.

Czy komin Rondo Plus jest bezpieczny? Tak. Ponieważ po pierwsze: to firma Schiedel wymyśliła, stworzyła i przetestowała systemy kominowe już 80 lat temu. Po drugie: komin wykonany jest z najwyższej elementów, perfekcyjnej ceramiki z trójnikami monoblokowymi na czele, świetnej wełny izolacyjnej oraz nie mniej świetnych pustaków stanowiących obudowę komina. Warto dodać, że preferencyjny produkt wymaga starannego montażu (aby nadal pozostał perfekcyjny). Zatem bardzo wskazane jest stawiania komina zgodnie z dołączoną instrukcją i według najlepszych praktyk sztuki budowlanej.

Trójwarstwowy system zastosowany kominie Schiedel.

System kominowy marki Schiedel jest nowoczesnym i uniwersalnym kominem. Składa on się z trzech warstw, którą stanowią:

  • Ceramiczny wkład - ceramika w kominkach jest wypalana w temperaturze 1200 stopni Celsjusza, a jej gęstość wynosi aż 2,1 tony/m3. Cechą podstawową jest wytrzymałość na ścisk około 25 MPa, wkład ceramiczny jest wykonany bardzo solidnie, wykazuje niesamowitą odporność na agresywne czynniki korozji i wysoką temperaturę, dodatkowo ceramika ma gładką powierzchnię do której trudniej przywiera sadza.
  • Wełna mineralna – izolacja jest stosowana by ustabilizować rury ceramiczne w pionie. Najważniejszą jej cechą jest jednak ocieplanie komina.
  • Podstawa komina - obudowa z pustaków keramzytobetonowych o gęstości > 1t / m3, ich wytrzymałość na ścisk > 3MPa. Pustaki mają specjalne otwory do wentylowania izolacji - n dole znajduje się kratka przewietrzająca.

Jakie jest przeznaczenie najlepszego uniwersalnego komina firmy Schiedel?

Właściwie wszędzie tam, gdzie stoi jakiś kocioł. Węgiel, pellet, drewno, biomasa, drewno, koks, ekogroszek – piece opalane tymi paliwami z powodzeniem obsłuży system kominowy Schiedel Rondo Plus. Bez problemu poradzi sobie w starszego typu kotłach na gaz lub olej (piszemy starszego typu – czyli z otwartą komorą spalania). Nie na darmo Rondo Plus cieszy się mianem komina uniwersalnego. 

Jakiego systemu kominowego szukasz?

Właśnie tego! Łatwego w montażu, uniwersalnego, bezpiecznego. Wiedz, że Rondo Plus jest stworzony dla Ciebie.

Komentarze